Najważniejsze, to mieć „pomysł”

Nauczyciele protestują, bo ich zarobki są niziutkie, a ewentualne podwyżki zostaną „zjedzone” przez wzrost cen.

Zalewska w nagrodę za osiągnięcia w reformowaniu znajdzie się na liście chętnych do parlamentu Unijnego. W końcu takiej myślicielce należy się by na konto wpływało jej więcej. Prezesor doceni jej wysiłki, wierność zasadom KK, których urzędnicy boży sami nie muszą przestrzegać. Problemem  np. w Szczecinie jest to, że brakuje nauczycieli. Wielka myślicielka poleciła by zwalniać nauczycieli, bo nie będą po reformie  potrzebni. Poza tym dzieci jest mniej itp. klepanie.

Nauczyciele, a raczej nauczycielki, bo taki jest wzorzec w szkołach, poszukały innej pracy, czyli przekwalifikowały się. Część poszła pracować na kasę w sklepach, ale znaczna część znalazła pracę w produkcji. Praca od siódmej do piętnastej, nie trzeba sprawdzać zeszytów, męczyć się z nieokrzesanymi rodzicami „którzy wszystko wiedzą lepiej”, nie ma stresów wywoływanych oczekiwaniami katechety lub co gorsze katechetki. No i najważniejsze – zarobki są o wiele wyższe! I urlop można brać kiedy się chce. Ale …. nie ma dwóch miesięcy wolnego…. Stres wywołany pracą by go złagodzić wymagałby dłuższego wolnego.

W pewnej szkole nauczycielka polskiego ma prawie dwa i pół etatu. Brakuje nauczycieli do innych przedmiotów. Problem można by rozwiązać zatrudniając nauczycieli z innych szkół, bo byłyby chętne na dodatkową pracę i zarobek. Ale wielka myśli… coś tam, coś tam… wyprodukowała zarządzenie, że od bieżącego roku na dodatkową pracę dyrektor, gdzie nauczycielka jest zatrudniona, musi wyrazić na dodatkową pracę zgodę. No i jeśli może, to takiej zgody nie wyraża, bo… tłumaczyć się nie będzie, działa zgodnie z prawem.

Chciałam by wyszło śmiesznie, ale mi nie wyszło – talentu brak

Podobno to początek, bo i policjanci od 2012 r nie mieli rewaloryzowanych poborów, podobno lekarze, pielęgniarki też coś tam zamyślają. Jedno jest pewne, że Samorządny, Niezależny (miał być samofinansujący, ale nie jest) będący przemocą prawną na utrzymywaniu zakładów pracy rząd we wszystkim popiera i na 100% opon nie będzie palił.

 

PS.
Nie skomentuję, bo…. zdrowie moje ważniejsze, ale kto tego durnia ciągle wybiera do parlamentu Unii? Jerzy Buzek: Europa niewiele korzysta z tego, co oferuje jej chrześcijaństwo. Nie mam żadnych wątpliwości, że chrześcijaństwo ma bardzo dużo do zaoferowania i do dodania, jeśli chodzi o blask i sens integracji europejskiej. Wszakże jest ponadnarodowe i jako takie w naturalny sposób nas jednoczy. Proces integracji europejskiej także szedł niejako z Rzymu: były okresy, obojętnie jak je chcemy oceniać, jedności tronu i ołtarza – to były próby jednoczenia Europy po to, by eliminować wojny, poprawiać sytuację Europejczyków.

Maryjan rządził nim z tylnego fotela i to powinno wystarczyć…..

Dodaj komentarz


komentarzy 12

 1. Ma rację kukiełka Maryjana. Chrześcijaństwo zawsze dodawało blasku. Chociażby stosy, na których płonęły czarownice lśniły pełnym blaskiem, a i woń rozchodziła się miła. A tak blisko zjednoczenia Europy jak był Hitler, z hasłem Gott mit uns na sztandarach, nie był do tej pory nikt. Może poza Napoleonem, który także połamał sobie zęby i na Rosjanach i na Anglikach. Spadające z nieba bomby potwierdzały, że Gott nie tylko jest z nimi, ale że nie ma nic przeciwko. Dlatego Maryia tym razem nie interweniowała, choć ledwie dwadzieścia lat wcześniej pogoniła Ruskich. Czyżby Buzek sugerował, żeby należy znowu sięgnąć do tych wzorców?

  Co do nauczycieli to szybko okazało się, że zrobią wszystko, wystarczy im dobrze płacić. Niestety, nie ma co marzyć, że ta roszczeniowa tłuszcza bez zasad i kręgosłupa czegokolwiek nasze pociechy nauczy. Oprócz klękania i modlenia się wniebogłosy oczywiście.

   1. Co? Spokojna Twoja… Nie wiem w jakim stanie masz uczesanie. Nic się nie zaczyna. Liczą na to, że coś ugrają. Znany z prawdomówności premier Mateusz obieca im podwyżki po wyborach i łykną to jak pelikany bez popitki. Lekarze rezydenci dali przykład jak to się robi.

     1. Obejrzałam fotki, ale jeśli chodzi o mnie, to wielkiej różnicy między tymi co u nas w muzeum, a tymi na zdjęciu nie widzę. Kiedyś w zastępstwie męża poszłam z synami do tego muzeum. I tam 5.latek wytłumaczył mi jaka jest różnica między czołgiem, a działem samobieżnym. i to wiem, najlepiej gdy stoją obok siebie, na 100% rozróżnię.

      Wnuczęta też ochoczo idą do muzeum. Gdy starszy z nich (wtedy 7 lat) opisywał co widzi i co wie o uzbrojeniu z czasów początków XIX wieku, to kilka osób nie mogło wyjść ze zdziwienia nad jego wiedzą.

      Takie mądre dziecko – babci krew i…geny 🙂

      Bo jak coś zrobi nie tak, to geny tych drugich dziadków.

  1. Ja bym Buzka jednak trochę bronił. On jest protestantem, a kraje, w których taki odłam chrześcijaństwa stał się dominującym, oparły swój rozwój na etyce pracy i bogaceniu się ludzi, a nie kościoła. Kraje te rozwijały się lepiej od katolickich i do dziś widać pomiędzy nimi wyraźne różnice.

    1. Co oferuje? Gott mit uns. Władzę, zaszczyty, nieróbstwo, wytyczanie zasad ludowi bożemu. Są wprawdzie w klerze i zakonach ludzie, którzy próbują głoszone zasady wcielać w życie. I na próbach się kończy, bo posłuszeństwo niewolnicze obowiązuje. Ale biskupi za tych podporządkowanych sobie całkowicie już nie poczuwają się by za wyrządzone krzywdy płacić.

     Pozostaje im modlitwa do świętego JP2, który gwałcicieli chronić kazał i według instrukcji był zakaz by takie sprawy nagłośniać lub zgłaszać na policję..

     Dewiza „Gott mit uns” zaczerpnięta jest ze Starego Testamentu

     1. W miarę rozwoju ludzkość dochodzi do pewnych rzeczy, coraz więcej wie, coraz więcej rozumie. Postęp cywilizacji sprawia, że to, co wczoraj uchodziło, stanowiło normę, dziś nie uchodzi, jest postrzegane jako barbarzyństwo. Jakież to nauki niosą barbarzyńskie, prymitywne przekazy sprzed tysiącleci? „Nie będziesz gotował koźlęcia w mleku jego matki”? „Zaopatrzysz się w kołek, a gdy wyjdziesz na zewnątrz, wydrążysz nim dołek, a wracając przykryjesz to, czegoś się pozbył, gdyż Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie, aby chronić ciebie, a wrogów na łup twój wydać”?

      Jak się dziś nazywa ten, kto wrogów na łup wydaje?

   1. Według mnie protest Martina Lutra i poparcie władców księstw niemieckich i niektórych królestw spowodowane było tym, by dziesięciny nie płacić. Przypominała ona obecny podatek VAT i była od „wszystkiego”. Jako ciekawostkę dodam, że w miastach płacono podatek od ilości okien większej niż trzy. Dlatego domy budowano tak, by miały trzy okna na pietrze.

    Utrzymywanie kościołów, zakonów skutkowało tym, że zlikwidowano kulty świętych i Maryi.Co nie znaczy, że swoistych zgromadzeń nie było. W Kołobrzegu uchował się dom diakonis. Ponieważ stoi blisko jednego z kościołów, to kler go zajął. Dziś jest tam Dom Księży Emerytów. Położony pięknie nad Parsętą.

    A Buzek widać wyznaje myśl króla Francji Henryka IV Burbona Paryż wart jest mszy. Czyli władza warta jest wyrzeczeń religijnych albo warta by religijne coś tam coś tam wplątywać w politykę i lud ogłupiać.

    Buzek to bardzo przeciętny polityk. Na drugą kadencję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Maryjan za nim nie stał i nie miał kierownika.

   2. Wyznawanie tej lub innej religii ma być argumentem ZA? To tak jak u katolików, muslimów….eee. A nie umysł, skuteczność, sensowne wizje rozwiązań?  Przypomnę, że po rozpadzie w katolicyzmie najwięcej czarownic spalono właśnie przez protestantów.