My jesteśmy herosami, wy jesteście idiotami

Donald Tusk, premier, 21 lutego 2012 roku: Uzyskaliśmy efekt najważniejszy z naszego punktu widzenia, to znaczy Polacy, w tym bardzo często dzieciaki, przestały chorować i umierać z powodu zażywania dopalaczy. To działanie nie było pospieszne, wręcz przeciwnie – przez długie lata wszyscy zwlekali¹ z tym, żeby podjąć walkę z dopalaczami. Tam, gdzie chodzi o zdrowie i życie ludzi, będę zawsze po stronie tych urzędników, którzy są zdeterminowani, żeby walczyć. (…) Ale jeśli ktoś ma wątpliwości, że dopalacze są szkodliwe dla zdrowia, to dedykuję spróbowanie dopalaczy przez tych, którzy takie wątpliwości mają i mogą sami się przekonać, jak to wpływa na zdrowie człowieka.

Money.pl, portal, 2 września 2008 roku: W Łodzi ruszył pierwszy w Polsce sklep-funshop, w którym można kupić tzw. dopalacze, czyli legalne używki pobudzające, popularne m.in. wśród bywalców klubów i dyskotek. Oferowane przez firmę produkty badali specjaliści z Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, ale nie znaleźli w nich śladów narkotyków tj. marihuany, amfetaminy czy heroiny. Według specjalistów, niektóre z tych substancji działają podobnie do narkotyków i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Kontrole artykułów oferowanych w sklepie zapowiadają m.in. sanepid i policja.

16 listopada 2007 roku wraz z zaproponowanym składem Rady Ministrów Donald Tusk został powołany i zaprzysiężony na Prezesa Rady Ministrów, a 24 listopada rząd uzyskał wotum zaufania od Sejmu. Wynika z tego, że ci „wszyscy przez długie lata zwlekający z tym, żeby podjąć walkę z dopalaczami”, to sam Donald Tusk i Jego ekipa.

_____________

¹ Jeśli ktoś nie zorientował się o co chodzi, to powinien zwrócić uwagę na daty. Nikt inny nie mógł „przez długie lata zwlekać z tym, żeby podjąć walkę z dopalaczami”, ponieważ problem dopalaczy pojawił się już po objęciu władzy przez ekipę Donalda Tuska!

Dodaj komentarz