Kto się boi czarnego luda i dlaczego boi się?

Historia, która jest tragedią często powtarza się jako farsa.

Trwają dyskusje na temat inwazji islamu na Europę. Pełno wypowiedzi polityków, dziennikarzy i naukowców. Temat  jest dobry ale jedynie dla historyków polityki.

Politycy powinni zajmować się tym co stanie się w przyszłości ze szczególnym uwzględnieniem tego co może ale nie musi się stać. Historia jest o tyle ważna, że ten kto nie rozumie historii skazany jest na to, żeby przeżyć ją jeszcze raz.

Historia lubi się powtarzać a najczęściej powtarza się tam gdzie ludzie nie znają i nie rozumieją swojej historii.

Inwazja wyznawców islamu na Europę była tematem politycznym 40 lat temu gdy okazało się, że sprowadzani głównie z Turcji gastarbaiterzy potrzebni do prac sezonowych i innych prostych prac nie wymagających wysokich kwalifikacji, nie zamierzają wracać do swoich krajów. Nie asymilują się i tworzą getta w niemieckich miastach. Podobna sytuacja była we Francji pełnej uciekinierów z Algierii i w Wielkiej Brytanii, która przyjmowała migrantów z byłych brytyjskich kolonii.

Problem był i został rozwiązany w taki sposób, że mamy to co mamy. Nie ma co zachwycać się działalnością polityków europejskich tego okresu z gen. De Gaullem i Margaret Thatcher na czele. Nie dostrzegli, nie zrozumieli, nie podjęli właściwych działań i teraz my mamy pasztet

Na to co było politycy wpływu nie mają, choć dziś wielu uprawia politykę historyczną, czyli stara się wmówić ludziom, że nie było tego co było a było zupełnie inaczej. Taka działalność przyczynia się do ogłupiania społeczeństw i zwiększa prawdopodobieństwo powtórek z historii.

Dziś należy spojrzeć w przyszłość. Jest już niemal pewnym, że Izrael podzieli los Królestwa Jerozolimskiego. Historia się powtórzy. Co wtedy? Jaki będzie przebieg wydarzeń? Należy spodziewać się wielkiej fali uchodźców z Izraela. Gdzie będą chcieli osiedlać się Żydzi z Izraela? Jakie będą związane z tym problemy? TO JEST WŁAŚCIWY TEMAT DO DYSKUSJI NA DZIEŃ DZISIEJSZY!!!

Przeczytaj: >>> Trudno nie być antysemitą

oraz: >>> Jerozolima

Adam Jezierski

Dodaj komentarz


komentarzy 13

 1. http://radio.opole.pl/100,236627,matka-pomogla-16-latce-usunac-ciaze-sad-skazal-j&s=6&si=6&sp=6

  Katarzyna T. kupiła w internecie dla swojej 16-letniej córki tabletki wczesnoporonne. Dziecko nie urodziło się, a sprawę wykrył kurator, którego miała rodzina. Prokuratura oskarżyła matkę o udzielenie kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Kobieta przyznała się do tego czynu, a sąd bez przeprowadzania rozprawy skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

  Naprawdę są jeszcze ludzie twierdzący, że największym problemem dla Polski jest napływ muzułmanów, którzy wprowadzą tu szariat?

   

  1. Takich tchórzliwych sędziów jest w Polsce więcej.

   Ludzie modlą się do Wojtyły, który zakazując stosowania prezerwatyw wymordował więcej ludzi niż katolik Adolf Hitler i prawosławny Jóżef Stalin.

     1. O siódmej przewidziałem, że za godzinę będzie ósma. O pierwszej w nocy przeodziałem, że za parę godzin zrobi się jasno. Jak deszcz padał, to przewidziałem, że przestanie. Co i rusz coś przewiduję.

      Szczerze powiedziawszy źle odczytałem to, co napisałeś. Zapytałeś: „Czy umiesz przewidzieć cokolwiek?”, a ja odczytałem: „Czy umiesz powiedzieć cokolwiek?” Dlatego odpowiedź jest od czapy.

   1. Mógłbyś to jakoś uzasadnić? Bo jak można ulec wypadkowi, skoro się wie, że nastąpi? Nikt nie wsadzi palca między drzwi wiedząc, że za chwilę się zamkną. Jeśli wiadomo, że o 13:37 wybuchnie gaz, to można odciąć dopływ o 13:30 i naprawić usterkę.