Krew zamordowanej Demokracji.

„Ta śmierć zasługuje na więcej niż tani patos! Ta śmierć zasługuje na gniew, na bunt, na pamięć! Pamięć o poświęceniu zwykłego człowieka w obronie najwyższych wartości. Na pamięć, o brutalności władzy, która nie liczy się z wrażliwością milionów zwykłych ludzi…”

Wczoraj był 17 od protestu Pana Piotra minęło już kilka miesięcy . Czy coś się zmieniło? Chyba tylko przybyło by punktów w jego liście. Tak jak On:

Wstydzę się, że mam prezydenta, który jest prezydentem tylko swojej partii i jej zwolenników i który łamie konstytucję (zawetowanie dwóch niekonstytucyjnych ustaw, aby zaproponować dwie inne, ale nadal niekonstytucyjne ustawy, nie jest odkupieniem win).
Wstydzę się, że mam premier, która realizuje wydawane jej» po linii partyjnej «polecenia.
Wstydzę się, że znajomym z Zachodu muszę tłumaczyć, że Polska to nie to samo, co polski rząd.
Wstydzę się, że znowu muszę używać pojęcia »nomenklatura« i sformułowania» partia i rząd«, tak jak w czasach PRL.
Wstydzę się, widząc, jak opluwani są ludzie, którym należy się szacunek za to, co zrobili dla wolnej Polski.”

Piotr napisał:

„Nie kieruję żadnych wezwań pod adresem obecnych władz, gdyż uważam, że nic by to nie dało.”

To nie był list do władzy,…to był list do nas do OBYWATELI.

List do Tych , którym wygodnie zamykać oczy i nie widzieć podłości władzy, do tych , którzy nie chcą się obudzić, nie chcą zaryzykować nawet stołka by przywrócić prawdziwe znaczenie słowom takim jak Prawda, Sprawiedliwość, Prawo, czy  Przyzwoitość.

Pisał  te słowa dla tych milczących i tych bojących się by pokazać im że nie są sami, by nam wszystkim pokazać swym przykładem, że są wartości bez których życie może i być wygodne ale nie jest prawdziwe. Że  WOLNOŚĆ OBYWATELI to materia Demokracji i że zabijając swobody demokratyczne PIS morduje Demokrację, ustanawiając DYKTATURĘ pana K.

Opozycja tańczy chocholi taniec pana K.:

… liderzy opozycji milczą sparaliżowani argumentem, że „nie robi się polityki na grobach”. Czy wyście wszyscy oszaleli? Moralnie daliście się zaszantażować przez ludzi, którzy na śmierci przypadkowych ofiar katastrofy lotniczej stworzyli całą fałszywą religię! Wielkie kłamstwo, które wyniosło ich do władzy! Kłamstwo, które w bezczelny, polityczny sposób eksploatują co miesiąc, obrzucając swoich oponentów wyzwiskami…

Zastanawiam się czy naprawdę jesteśmy tak durni, tak leniwi i tak bezideowi  by za 500 złotych oddać POLSKĘ?

Czy wystarczy nas połechtać nacjonalizmem  przez pierwszego z brzegu głupka byśmy byli kukiełkami w teatrze pana K.?

Czy naprawdę musimy doświadczyć indywidualnego cierpienia by zatęsknić za Polską? By przestała nam wystarczać „pełna micha” i „dziennik telewizyjny”. Czy musi być gospodarczy krach, lub wojna byśmy zrozumieli co zabiera nam PIS?

Czy to naprawdę za trudne dla nas?

 

Cytaty:
Jakub Bierzyński 3 listopada 2017 Aktualizacja: 3 listopada 2017 17:00 Samospalenie Piotra S. przed PKiN w Warszawie. Śmierć szarego człowieka
oraz
Treśc listu Piotra S. (zaznaczona kursywą): „Usłyszcie mój krzyk”. O Piotrze S., który podpalił się pod Pałacem Kultury

Wpisy powiązane: Krew na rekach władzy i Polskę wolną od faszyzmu, racz nam dać Panie

Dodaj komentarz


komentarze 3

 1. Szkoda, że nie napisałeś jak to sobie wyobrażasz. Bo zastanawiasz się nad naszą durnowatością i stawiasz ciężkie zarzuty. Słyszałeś kiedyś orkiestrę bez dyrygenta? Nie, nie jesteśmy durni. I właśnie dlatego, że nie jesteśmy durniami będziemy siedzieć w domu licząc na to, że po nas nie przyjdą. Bo nie mamy na kogo liczyć. Narażać się, los swój i swojej rodziny, żeby jedną bandę durniów zastąpiła inna, nie lepsza? Na tym polega mądrość według Ciebie? Za komuny organizowano wsparcie i pomoc dla represjonowanych. Słyszałeś, żeby PO, Nowoczesna czy lewica coś takiego organizowały za miliony, które im płacimy? Knują tylko jak dorwać się do koryta i poza tym nic ich nie obchodzi.

  1. w swej masie jako społeczeńśtwo  jesteśmy durni bo nie uczymy sie na błędach przeszłych pokoleń.

   co do orkiestry… niech ktoś poda ton,…to społeczeństwo na to czeka , czeka na prawdziwa idee jest spragnione tak bardzo idei że wieży nawet w smoleńskie kłamstwa byle tylko w coś wierzyć .pis to rozgrywa doskonale , opozycji w ogóle nie wie w co gra.

   jeśłi cokolwiek ma się zmienć to potrzeba nowych ludzi i nowych ideii  obecnym politykom nikt rozsądny nie uwierzy.

    

   może mądrość a raczej odpowiedzialność  polega na tym że jeśłi nie ma lepszych to samemu trzeba sięgnąć po batutę.

    

   naprawdę uważasz że w PRL ludzie działali dlatego ,ze była pomoc ze dla represionowanych ?

   uważam ż eta pomoć  i to w tak im wymiarze to raczej służyła budowaniu więzi społecznych poza strukturami panstwowymi i tylko w tym sensie może byc uważana za czynnik sprawczy …

   nie ogladaj się na pieniądze partii -nic nie dostaniesz z nich, na nic nie licz , zbliżamy sie do punku w którym możemy liczyć tylko na represje.

   i to za każde słowo jaki tu miedzy sobą wymieniamy.

   1. może mądrość a raczej odpowiedzialność  polega na tym że jeśłi nie ma lepszych to samemu trzeba sięgnąć po batutę.

    Żartujesz? I gdzie znajdziesz orkiestrę, która zgodzi się, byś nią dyrygował? Stadu, każdemu, potrzeba przywódcy. Dlatego PIS zaczął od niszczenia żyjących legend – Wałęsy, Frasyniuka. Wódz może być tylko jeden i Kaczyński pilnuje, żeby to on nim był.