Konsekwentnie wzywamy i z przykrością dostrzegamy

Polskie ministerstwo spraw bardzo zagranicznych wydało oświadczenie, w którym potępia i wzywa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo potępia kolejną w ostatnim czasie próbę rakietową przeprowadzoną 28 lipca 2017 roku przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną.

Konsekwentnie wzywamy władze północnokoreańskie do zaprzestania działań stanowiących pogwałcenie ich zobowiązań międzynarodowych. Uznajemy te działania za niedopuszczalne i oczekujemy od Pjongjangu zaniechania eskalacji zagrożeń dla światowego pokoju oraz bezpieczeństwa i stabilności w regionie.

Polskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało oświadczenie, w którym z przykrością dostrzega.

MSZ z przykrością dostrzega, że Komisja Europejska po raz kolejny mówi o dialogu, jednak w zamian stosuje język ultymatywny, arbitralnie wyznaczając charakter i terminy rozmów. Będziemy gotowi przekazać kolejny raz merytoryczną odpowiedź Komisji Europejskiej.

Polskie ministerstwo spraw zagranicznych nie rozumie jak można nie uwzględniać rzeczowych odpowiedzi, w których czarno na białym wykazano, że czarne jest białe.

Dostrzegamy również stronniczość zachowania Komisji. W tym kontekście odnotowujemy, że przekazane dotychczas obszerne i rzeczowe odpowiedzi władz polskich zarówno na Zalecenie z dnia 27 lipca 2016 r., jak i uzupełniające Zalecenie z dnia 21 grudnia 2016 r. w żadnym zakresie nie zostały uwzględnione przez Komisję Europejską. Komisja wykazała się daleko idącą arbitralnością w zakresie wyboru opinii, na podstawie których formułuje zastrzeżenia odnoszące się do polskiego porządku prawnego.

A wcześniej

Wyrażamy zaskoczenie faktem, że rzecznik Departamentu Stanu USA zajęła oficjalne stanowisko w sprawie trwających w Polsce prac ustawodawczych.

Wszelkie oświadczenia dotyczące tej kwestii są przedwczesne z uwagi na fakt, że proces legislacyjny nadal trwa. Ustawa reformująca sądownictwo nie będzie podważać niezależności sądów i sędziów, ma ona jedynie na celu przywrócenie szacunku obywateli dla sądownictwa. Reformy proponowane w Polsce pozostają w duchu systemów sądowniczych innych państw europejskich.

Ostrzejsze w tonie oświadczenie na temat stanu Stanów Zjednoczonych wydała „Nodon Sinmun”, centralna gazeta partyjna Korei Północnej.

USA zwariowały. Myślą, że przestraszą nas umieszczeniem strategicznych bombowców i lotniskowców. Armia i lud Korei Północnej nigdy nie dadzą zastraszyć się przez taki blef.

Czy zamiast potępiać Koreę nie lepiej zacieśnić więzi i kupić kilka rakiet po promocyjnej cenie? Korzyści byłyby obopólne – od nich odczepiłby się świat, a my stalibyśmy się mocarstwem atomowym.

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

  1. Waszczykowski nie powinien być na zajmowanym stanowisku. Sam kiedyś szczerze powiedział:
    „Dyplomatą nie jestem”

    A posiadana wiedza, doświadczenie, na pozostawanie posługaczem szanownemu prezesowi wystarczy.
    I komplement pan W.może usłyszeć całkiem miły. „Mordo ty moja” albo „mordę znowu źle rozdarłeś”

    Tylko ten styl zajmującego stanowisko dyplomaty, a nie nadającego się do tego wcale, ma jakiś taki wydźwięk mocno historyczny. Jakby…….