Koń trojański.

Koń jaki jest każdy widzi, jaki jest koń trojański to już nie jest takie oczywiste.

Ten pierwszy koń trojański miał formę pomnika  zwierzęcia, które dla Trojan znaczyło bardzo wiele. To dlatego uznali ten pomnik za swój i wciągnęli go w mury swego miasta, co z tego wynikło to ogólnie wiadomo. Obecnie popularne są konie trojańskie w postaci  programów komputerowych, których główna funkcja jest robienie na zajętym (terenie) komputerze czegoś zupełnie innego niż się  użytkownikowi tego komputera wydaje.

Czy partia polityczna może być koniem trojańskim w systemie politycznym, społecznym czy państwowym? A dlaczego nie?

Musi mieć tylko zewnętrza formę w „kształcie i kolorach” jak najbardziej bliską wartościom społeczeństwa, w które ten koń trojański jest wprowadzany. W przypadku Polski powinna to być partia silnie związana z katolicyzmem, z silnymi odniesieniami do postaw patriotyczno-mesjańskich, z akcentem na spiskowe teorie oraz wroga, w standardowym (czytaj potocznym) rozumieniu społeczno historycznym, wrogom Polski czyli  Rosji i Niemcom.

Co taki koń trojański w postaci partii politycznej robi w społeczeństwie? No cóż, destabilizuje społeczne wartości i buduje strukturę podziałów społecznych. W odwoływaniu się do tych wartości, tworzy  nową fałszywą  świadomość społeczną i historyczną, czy to za pomocą mediów, czy też edukacji i w oparciu o tę nowo utworzoną świadomość buduje konflikt w obrębie społeczeństwa. Innymi słowy dzieli aby rządzić i decydować w oparciu o te podziały. To klasyka sprawowania władzy nad społeczeństwem podbitym lub podbijanym, któremu narzuca się  określone standardy myślowe, które zmuszają do określonych zachowań, to decydowanie za społeczeństwo co jest dla niego dobre a co nie, to Totalitaryzm wprowadzony  pod przykryciem i pozorem Demokracji.

Reasumując partia polityczna może być koniem trojańskim systemu społecznego lub politycznego, jest  to zwyczajnie w demokratycznej formie ukryty totalitaryzm.

Komu służy koń trojański? To tak zwane bardzo dobre pytanie. Najczęściej swemu twórcy i idei ukrytej w swym wnętrzu, która stoi w opozycji do zewnętrznej widocznej powłoki. Poznaje się go po efektach działania choć zazwyczaj jest już wtedy zbyt późno na „ratowanie Troi”

Jeśli koś nie zrozumiał powyższego zdania to przytoczę mu zdanie monarchy Jezusa, które  pewnie nie raz słyszał na mszy: “Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach.”

A jeśli jeszcze ktoś nie rozumie, to powiem wprost – Strzeżcie się „patriotów” z frazesami na ustach i kijem w dłoni za plecami.

Czy jest w Polsce taka partia, która spełnia standardy opisane powyżej? Owszem myślę, że jest. To PIS, partia Kaczyńskiego. Partia zapatrzona w rosyjskie standardy demokracji, gdzie niszczenie niezależnych od władzy centralnej struktur jest normą, gdzie prokuratura jest polityczna a nie niezależna, gdzie populizm jest narzędziem sprawowania władzy a głupota i ślepota jest cnotą. Komu więc służy PIS  gdy pominiemy odpowiedzi oczywiste wynikające z wydrukowanego programu tej partii, że prawu i sprawiedliwości? Służy temu kto odnosi największe korzyści z działania tej partii w Polsce, służy temu komu na rękę jest izolowanie Polski na arenie międzynarodowej i komu może zależeć na destabilizacji Polski i Europy.

Myślę że Rosja rozgrywa w tej chwili Polskę i  PiS-owskim koniem trojańskim, wprowadza w polskim społeczeństwie podziały, których nie będziemy w stanie zasypać przez pokolenia.

Inna opcja  jest jedynie taka, że sami z siebie jako społeczeństwo jesteśmy tak głupi.

 

27.11.2016
villk

 

w nawiązaniu do: Macierewicz dał dostęp do informacji tajnych osobie powiązanej z Rosją? Siemoniak: „Sprawa jest bardzo poważna”; Troja (Wikipedia); Koń trojański (Wikipedia)
oraz w nawiązaniu do

Dodaj komentarz


komentarzy: 2

 1. Wielu, bardzo wielu Polaków ma w sobie konia trojańskiego. Nie podoba im się to lub tamto, ale lepiej ułożyć się z obecnie rządzącym. Lepiej zacząć chodzić do kościoła, lepiej zacząć wygłaszać pochwały.

  Ludzie nie zastanawiają się nad tym, że kiedyś w przyszłości, jakiś sponiewierany syn lub wnuk, będzie rozliczał wszystkich co z PIS mieli coś wspólnego. By Polska zmieniła się potrzebna jest zmiana organizacji państwa. Przeniesienie odpowiedzialności, uprawnień z centrali do regionów. Czy jest na to szansa? Czy może być jak w Belgii, gdzie region powstrzymywał podpisanie umowy między Kanadą a Unią?

  Na Hawajach była religia Huna czyli wiedza. Umiejetności psychologiczne kahunów (kapłanów) były ogromne. USA zabroniły stosowania huny w życiu, to zeszła do podziemi. Nie wiem czy coś z Huny przetrwało.

  Dzielili oni świadomość człowieka na części: świadomość – JA, podświadomość (znana jeszcze przed odkryciem przez białego człowieka), tzw. niższe JA oraz nadświadomość (jeszcze nieodkryta) tzw wyższe JA, a oznaczające umiejętność kontaktowania się (psychicznego) z dobrem, duchem  dobra lub bogiem. Jednak to nie był bóg w rozumieniu naszej religii.

  Nasza podświadomość – gorsze JA, to ten koń trojański. Dam przykład. Ktoś ma problemy, z którymi sobie nie radzi, więc sięga po alkohol. Gdy zauważa szkodliwość picia i postanawia nie pić, to wtedy niższe JA podpowie: tylko jeden ci nie zaszkodzi, a poczujesz się lepiej. Tylko jeden.

  Tak jest z politykami. Widzą nawet całą nędze pomysłów, ale ich niższe JA powie: zaprotestuję, a tu kredyt na mieszkanie, a tu dzieci w lepszej niepaństwowej szkole. itd. Koń trojański siedzi w umysłach. Ludzie z koniami trojańskimi nie powinni być w polityce.

  Pomarzyłam sobie….. Moje niższe JA podpowiada, że to nierozważnie tak o politykach pis.ać. :-)

  p.s. Podziwiam redaktora Piątka. Jak to mówią młodsi „ma facet jaja”. Niższe Ja u niego ma mało do powiedzenia

  1. Na redaktora Piątka trzeba chuchać i dmuchać sądzę że bardziej by mu się przydała ochrona niż pewnemu prezesowi.

   Zastosował on jedną z  najważniejszych zasad ochrony swego bezpieczeństwa – ujawnia i nagłaśnia – w momencie gdy  w Polsce zaczynają się polityczne aresztowania to bardzo ważne.