Komentarze moderujemy autorowi bloga

Na portalu Opinii wraz z nowym edytorem, który różni się od starego tym, że inaczej wygląda, oprócz możliwości usuwania komentarzy pojawiających się pod komentarzami pojawiła się informacja, że Komentarze moderuje autor bloga. Nie trzeba było długo czekać, żeby przekonać się, że jest to nieprawda, bo komentarze moderuje nie autor bloga, tylko redakcja. Ta sama, która zgłaszane przez użytkowników uwagi ignoruje. Taka taktyka dowodzi nadludzkiej wprost odwagi. Moderowanie zza pleców autora to gwarancja, że w razie czego na nim się skrupi. Z drugiej strony świadomość, że się jest krytym na wszystkich możliwych polach na pewno pomaga w pracy. Zwłaszcza gdy się ma świadomość, że w razie czego zrzuci się odpowiedzialność na blogera. Zarówno za nieusunięcie wpisu jak i za usunięcie.

Dla mnie opiniotwórczość to zaufanie naszych słuchaczy, którzy czują się bezpiecznie powtarzając usłyszane u nas informacje i opinie, bo pod każdą z nich ktoś się podpisał, i ktoś warty wysłuchania bierze za nie odpowiedzialnośćstwierdza Kamila Ceran. Nie dotyczy portalu, na którym zaufanie czytelników się nie liczy, a blogerzy i czytelnicy nie muszą czuć się bezpiecznie.

 

Uaktualnienie
Wpis, który wczoraj zniknął, dziś pojawił się tam, gdzie był. Czy to jest dobra wiadomość? Nie. To jest wiadomość zła, ponieważ dowodzi, że w redakcji pojawili się nadgorliwcy, którzy chcą przypodobać się kierownictwu. Znikanie i pojawianie się wpisów świadczy o tym, że nie ma jasnych kryteriów działania, a priorytetem nie jest czytelnik, słuchacz prawdziwa informacja czy niezależna opinia lecz święty spokój i asekuracja.

Dodaj komentarz