Kołowacizna czyli czarne jest białe

Czy ktoś zapytał kobiety co sądzą o dowcipie Wojewódzkiego i Figurskiego? Dowcipie, który obraził miliony, jeśli nie miliardy pracujących w szeroko pojętym sektorze usług, a głównie w charakterze pomocy domowej, dawniej zwanej służbą? Czym obaj panowie obrazili owe miliardy? Daremne żale, próżny trud. Nadaremno i próżno pytać, prosić o wskazanie konkretnych zdań, zwrotów, słów, fraz. Człowiek pozbawiony pomocy, osamotniony, sam musi wpaść na właściwy trop.

Załóżmy, że obraża stwierdzenie, że jeden zwalnia, a drugi nie płaci (co obaj przyznali). Ale wtedy obrażani przez pracodawców są wszyscy zwalniani i wywalani na bruk. Oraz – co częste w naszym pięknym kraju – ci, którym się za robotę nie płaci. Chyba nie o to chodzi.

A może obraża stwierdzenie, że jakby służąca była ładniejsza, to by ją pan łaskawie zgwałcił względnie uwiódł jak nieprzymierzając Dulski jr? Ale co tu konkretnie obraża i znieważa i kogo? Brzydkie kobiety, bo nie mają szans być zgwałcone przez Wojewódzkiego? Powinien wszystkim obiecać? Aż tak atrakcyjny ci on?

Niewykluczone, że obraża miliardy kobiet stwierdzenie, że na kolanach. W tekście przygotowanym jako wzorzec ksenofobii i rażącego chamstwa kolana występują, więc może o to chodzi. Z drugiej strony jednak miliony, jeśli nie miliardy kobiet przynajmniej raz w tygodniu, a czasem częściej, pada na kolana. Może ta pani u Wojewódzkiego na kolanach, bo na okrągło się modli? Podłogę od biedy można myć stojąc. Ale modlić się?! Z drugiej strony może skąpy s…el nie kupił mopa i kobieta musi szorować podłogi szmatą maczaną w wiaderku względnie miednicy? Nie da się tego zrobić w żadnej innej pozycji. Kto nie wierzy, niech spróbuje. Ale przecież niemożliwe, żeby kogokolwiek, wliczając w to parafianki, mogło obrazić szczere przyznanie się chłopa, że jest skąpym skurwielem.

W tym miejscu nie od rzeczy będzie wspomnieć o kobietach wabionych zagranicę pod pretekstem pracy, zastraszanych, umieszczanych w burdelach, wykorzystywanych i poniżanych. I nie w żartach – bez różnicy czy głupich, czy mądrych – ale realnie gwałconych. Co z nimi? Można o nich mówić, domagać się udzielania pomocy, ukarania oprawców? Czy też nagłaśnianie ich losu, podobnie jak wspominanie losu kobiet ze Wschodu, bo przecież nie tylko Ukrainki pracują u Polskich nuworyszy, obraża miliardy kobiet? Niech więc wszystko zostanie tak jak jest i nie mówmy o tym? O gwałtach* też nie mówmy, bo to jest dla kobiety przeżycie traumatyczne i poniżające?

Pan profesor ma rację! Zdefiniowanemu przez p. profesora osobnikowi z odruchem wystarczy wskazać ochłap, żeby bez zastanowienia nań się rzucił. Przy czym podejrzewanie go o samodzielne myślenie i rozumienie otaczającej rzeczywistości jest nadużyciem. Dlatego Rada Etyki Mediów podeszła do sprawy etycznie i nieco poprawiła skecz, żeby bardziej pasował do z góry założonej tezy. Choć ci, którzy nie dają sobie wmówić, że czarne jest czarne bez poprawek wiedzieli co mają o tym sądzić. W ten sposób szczuto ludzi za komuny. Trzeba było kogoś uciszyć, a nie popełnił przestępstwa, nie było o co oskarżyć, proces byłby dęty, bo widać gołym okiem, że cała afera grubymi nićmi szyta, wiec się napuszczało na wroga ludu oburzoną „klasę robotniczą”. Metoda skuteczna i bezpieczna, bo nie wzbudzająca na Zachodzie niepokoju. Wielu udało się w ten sposób uciszyć….

 

Uaktualnienie
Cel został osiągnięty. Program „Poranny WF” Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego został zdjęty z anteny radia Eska Rock. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd stacji. Będzie można znów zacząć żyć po bożemu.


* Ci, którym kobieta na kolanach kojarzy się z jeszcze jedną czynnością (co dla dopełnienia obrazu też należy uwzględnić w naszych rozważaniach), niech łaskawie tytułem ćwiczenia wyobrażą sobie księdza dobrodzieja w miejscu Wojewódzkiego. To zdecydowanie częstszy widok. Skoro nie przyszło im do zakutych łbów, że albo – albo, więc w tej sytuacji gwałt nie ma sensu.

Dodaj komentarz