Kolej na spowiedź

Ktoś, kto wybiera się przed świętami w podróż pociągiem, powinien nie tylko sprawdzić godzinę odjazdu, a zawiadamiając oczekujących o przyjeździe uwzględnić opóźnienie, ale także sprawdzić czy ma na imię Andrzej. Jeśli tak, to w piątek, 30 listopada, otrzyma w pociągu upominek specjalny — gadżety KMŁ. Przewoźnik nie informuje, czy gadżety dostaną także ci Andrzeje, którzy będą musieli tłuc się komunikacją zastępczą.

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ograniczona została przepustowość wszystkich szlaków kolejowych na terenie krakowskiego węzła kolejowego, co spowodowało konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za część pociągów Kolei Małopolskich.

Warto wiedzieć, że bilety na pociąg honorowo honorowane są także w komunikacji zastępczej i niektórych tramwajach oraz autobusach komunikacji miejskiej na ściśle określonych odcinkach.

KMŁ to koleje małopolskie. Wbrew nazwie są bardzo polskie, dlatego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na zbawienie przygotowały specjalny, świąteczny zestaw pociągów dla grzeszników. Za bilet i co łaska będzie można wyspowiadać się między jednym postojem a drugim. Niestety, nie we wszystkich pociągach. Należy więc przed podróżą upewnić się czy na wyposażeniu składu znajduje się ksiądz.

… w dniach 21 i 24 grudnia, w wybranych pociągach Kolei Małopolskich, będzie prowadzona… spowiedź. – W najbliższym czasie będziemy przekazywać dokładne informację, w których dokładnie pociągach pojawią się duchowni, którzy prowadzić będą spowiedź – informują w Kolejach Małopolskich. Kolejarze liczą, że ta wyjątkowa inicjatywa spodoba się pasażerom i skorzystają podczas podróży z możliwości przedświątecznej spowiedzi.

Ofertę należy rozszerzać i od przyszłego roku wprowadzić możliwość uczestnictwa w mszy świętej. Z kolei dla dzieci i młodzieży należy przygotować atrakcyjne zadania. Np. miejscowość Kraków od miejscowości Nowy Sącz oddalona jest o 114 km. Z jaką prędkością przemieszcza się pociąg, który z Krakowa wyrusza o godzinie 15:40, a w Nowym Sączu planowo jest o 18:46? Ambitne dzieci mogą wyliczyć ile razy szybciej pasażer dojedzie niż dojdzie. W obliczeniach można pominąć opóźnienia.

Odwołany został pociąg ze stacji Kraków Główny (odjazd 11.09) do stacji Wieliczka Rynek Kopania (przyjazd. 11.31) i ze stacji Wieliczka Rynek Kopalnia (odjazd 11.39) do stacji Kraków Główny (przyjazd 12.01). Podróżnych przewieziono pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej.. Opóźnienia pociągów sięgały 15-20 min.

Dla niezorientowanych. Kraków od Wieliczki dzieli 15 km. Podróż pociągiem trwa ok. 20 minut. Po uwzględnieniu opóźnienia 40 minut. Odbywa się więc ze średnią szybkością 22,5 km/h. Aż 4 razy szybciej niż piechotą. Dlatego bilet kosztuje 4 zł i ważny jest aż dwie godziny. Na wszelki wypadek.

Kapelani pociągowi w największy zachwyt wprawią podróżnych zagranicznych, którzy takich dziwów nie widzieli nawet w Państwie Islamskim.

Dodaj komentarz


komentarzy 5

 1. Jestem za!!! I jeszcze powinna zostać powołana policja religijna jak u Saudów i sprawdzać kto się modli, a kto nie. Mało aktywnie modlący się powinni wnosić opłatę dla spowiadającego. Wikipedia:

  Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

  Termin „głupota” używany jest w stosunku do osób o niższym, bądź niewystarczającym ilorazie inteligencji.(….)

  Głupota teoretyczna to przekonanie o posiadaniu wiedzy, której w rzeczywistości się nie posiada.

  Głupota praktyczna to nieumiejętność odpowiedniego postępowania i zachowania.

  Głupota społeczna to brak samodzielnego myślenia i działania grup społecznych mogąca być przyczyną powstawania fanatyzmu i łatwości ulegania manipulacji.

  Głupota kojarzona jest często z brakiem inteligencji kognitywnej.

  Głupota salonowa – termin zaproponowany przez Hochego wobec osób określanych debilami, którzy na tyle opanowali trudną terminologię, że niektórzy mogliby ich uważać za osoby inteligentne. Określenie tego typu głupoty jako salonowej oznacza, że mogli oni „przebywać na salonach”.

  Najwięcej głupoty teoretycznej widzimy w sejmie, senacie, u PAD, ale lawinowo pokazuje sie i u innych.

    1. Nie ma co się dziwić. Dziennikarze patrzący na ręce i opisujący szwindle i szwindelki są elementem antyrządowym i przeszkadzają w odnowie moralnej. Najlepszym dowodem jest aresztowanie człowieka niezwykle wybitnego, niezwykle uczciwego, niezwykle szlachetnego, honorowego i wybitnego profesjonalnie. Na szczęście wszyscy w PiS-ie są tacy, to nawet nie zauważymy niepowetowanej straty.