Kandydat

John Lennon i Paul McCartney stanowili filar zespołu The Beatles będąc głównymi dostarczycielami repertuaru. Z pewnych względów postanowili wszystkie swoje kompozycje sygnować Lennon / McCartney bez względu na to, kto był faktycznym autorem kompozycji lub wniósł do niej większy wkład. Potem zespół rozpadł się, a muzycy poświęcili się karierom solowym. Najczęściej po wspólny repertuar sięgał Paul McCartney. I oto na wydanej w 1976 roku płycie „Wings Over America” wspólne piosenki sygnowane są McCartney / Lennon.

W „Kropce nad i” Moniki Olejnik wystąpił Rafał Trzaskowski. Gościem „Kropki nad i” jest Rafał Trzaskowski, polityk Platformy Obywatelskiej, kandydat do urzędu prezydenta Warszawy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej — przedstawiła gościa gospodyni programu. Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej — sprostował gość.

Trzaskowski ujawnił ponadto, że ktoś, kto oskarża go o branie kokainy i łapówek jest niespełna rozumu dlatego on, Trzaskowski, skierował sprawę do sądu. Każdy musi przyznać, że jest to genialne posunięcie, ponieważ do wyborów wyborcy mogliby zapomnieć o sprawie, a tak, dzięki rozprawom sądowym, prasa im to przed wyborami przypomni. Co ciekawe Trzaskowski zaprzecza informacjom podawanym przez osobę, która sama opublikowała to, że się leczy psychiatrycznie, po czym przekonuje, że prawdziwe są tylko te wiadomości, które zostały zdementowane.

Pan Trzaskowski myślał, że kampania będzie bardzo trudna oraz bardzo brudna, ale nie myślał, że aż tak. Dlatego z rozmowy Warszawiacy nie dowiedzieli się nawet tego, czy po wygranych wyborach nowy p. prezydent rozbierze nielegalnie, z pogwałceniem prawa postawiony na Placu Piłsudskiego pomnik. Ja nie jestem od burzenia, deklaruje kandydat, ale nie będę tego dzisiaj rozstrzygał dlatego, że gdybym ja powiedział, że zostawię ten pomnik, to w pewnym sensie bym sankcjonował tę nieprawdopodobna hucpę, samowolkę i łamanie prawa przez partię, która ma prawo w swojej nazwie. W ten sposób Warszawiacy, którzy nie znoszą tego typu arogancji, będą mogli postawić na człowieka, który nie będzie tolerował ani samowoli budowlanej, ale jej usuwania. Chce po prostu zostać wybrany i z godnością piastować urząd jako reprezentant Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. A jedyne co może wyborcom obiecać, że tak jak cała partia nie ma żadnej wizji rozwoju stolicy, ale jak zostanie wybrany, to na pewno coś dla Warszawiaków zrobi. Na razie nie wie co, ale coś wymyśli.

Na szczęście jest jeszcze Robert Biedroń, któremu znudziło się pełnienie funkcji prezydenta Słupska i oczami wyobraźni widzi siebie w roli prezydenta stolicy. Poparcie dla niego zadeklarowało SLD co gwarantuje mocne trzecie miejsce po kandydacie PiS Patryku Jakim.

Stosunkowo wysokie poparcie dla Patryka Jakiego dowodzi, że Warszawiacy skłonni są powierzyć swój los człowiekowi kompetentnemu, który niejednokrotnie dowiódł, że sprawdzi się na każdym stanowisku, które partia mu wyznaczy.

Dodaj komentarz


komentarze 2

  1. Dajcie mi władzę, a ja was urządzę.

    Żądza władzy to nieuleczalna, śmiertelna choroba. Powoduje uzależnienie które  jest silniejsze od potrzeby jedzenia, snu, seksu… Sądząc po objawach zastępuje je wszystkie.
    Choroba ta ustępuje wraz ze śmiercią pacjenta, ale jest niezwykle zaraźliwa.