Nagonka trwa

61 deputowanych w 120-osobowym Knesecie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji – pisze dziś „Jerusalem Post”.

Jak się wydaje nie przestaną dopóki nie doprowadzą du uznania Polski za winną wybuchu II Wojny Światowej oraz nie przekonają wszystkich że obozy jednaki były polskie, mordowali ich polscy naziści, a nielicznym ocalonym udało się przetrwać, bo obronili ich dzielni żołnierze SS.
No cóż, pycha kroczy przed upadkiem. Przypominam kolejny raz że nowelizowana ustawa zabrania tylko kłamstwa i jest nieomal identyczna z punktem mówiącym o tzw.kłamstwie  oświęcimskim.

 

ps. Przypomniało mi się stare słowo JUDZIĆ. Ciekawe jakie jest jego pochodzenie?

Dodaj komentarz


komentarzy 15

   1. W internecie tak naprawdę to nie ma wiedzy, ale bywa przydatny. Gdy np. wiem co i kto powiedział, a nie chcę opisywać tylko cytować, to „sięgam” do internetu. Jest przydatny. Etymologia to bardzo ciekawa nauka, bo uczeni potrafią sięgnąć bardzo daleko wstecz. Jakąż oni muszą posiadać wiedzę i ile znać języków, bo zapożyczenia to rzecz normalna.

 1. Czy dziecko zrozumie dlaczego nie może zjeść ciastek i czekolady zamiast obiadu? Czy dziecko zrozumie dlaczego nie można pluć na innych skoro chce? Czy dziecko zrozumie, że nie wolno wypróżniać się w autobusie na innych ludzi?

  Gdzie w tej ustawie mowa o tym, o czym mówisz?

    1. Przepraszam, ale bredzisz jak potłuczony. Może to co chcesz przekazać jest głębokie i mądre, ale chyba masz trudności z przekazem jako takim. Nie zamierzam się domyślać  co chcesz powiedzieć w swoim coraz bardziej zagmatwanym języku/.

       1. Jeśli świat nie do końca był pewny, czy Polacy faktycznie są antysemitami, to ta eksplozja jadu i nienawiści każdego utwierdzi w przekonaniu. Ten naród musi, po prostu musi swoje dobre imię chronić prawnie, ponieważ zionie taką miłością i altruizmem, że aż strach. Poza tym nikt nam nie będzie mówił jakie prawo mamy sobie uchwalać, ale my mamy im prawo mówić, że Kneset nie ma prawa przyjmować takiej uchwały.

        1. Jeśli nie do końca rozumiałem tzw.antysemityzm, to po eksplozji jadu i nienawiści syjonistów i ich pachołków chyba zaczynam rozumieć o co w tym chodzi. Jeszcze nie akceptuję, ale to wszystko zaczyna inaczej wyglądać niż do tej pory mi się zdawało.

         1. Sytuacja jest klarowna. Właściciel na… zrobił na wycieraczkę. Swoją, więc miał do tego prawo. Ale śmierdzi w całej klatce. Na eksplozję jadu i nienawiści sąsiadów zareagował starannym rozmazaniem gó… substancji na  obszarze swojego korytarza. Bo ma do tego prawo. Rodzina i przyjaciele doskonale go rozumieją, bo także znajdują się w podobnym położeniu. A działania spółdzielni, która domaga sie przestrzegania regulaminu uważają za jazgot i nagonkę i nieuprawnioną ingerencję w sprawy rodziny.

          Miło z Twojej strony, że korzystając z gościny szczujesz na gospodarza.

          1. > „… korzystając z gościny szczujesz na gospodarza.”

           To nie on. W jego życiu przecież nic od niego nie zależy. To pewnie Goldman Sachs…

          2. Być może ktoś mu dyktuje co ma myśleć i pisać, ale nie zmienia to faktu, że może napytać biedy.