Im mniejszy rozum, tym większa zarozumiałość.*

Hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyść” Wiki

Niecnota myśli, że jeśli ubierze się w słowa bohaterów, to sam się nim stanie?”

„Przestałem być wiceprzewodniczącym PE. Dalej aktualna jest dewiza żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji AK: »Nic nam nie zabrano, skoro mamy Ojczyznę«” – napisał Ryszard Czarnecki.

Swoje już nawet nie prostactwo, a chamstwo ubiera w dewizę bohaterów. Czyż nie jest to szarganie świętości?  Gdyby ten tłuścioch miał minimum obycia, ogłady, to już dawno powiedziałby piękne słowo przepraszam.

O głupocie wielu mądrych ludzi napisało wiele słów, a ona ma się ciągle dobrze. Ktoś jednak głupiego faworyzował, pozwolił mu wynieść się nad innymi. Myślę, że głupi faworyzującemu odpowiednio zapłaci.Nie można zapominać, że głupota także w Europarlamencie ma się dobrze. I tworzy prawa.


*Ezop

Dodaj komentarz


komentarze 3

  1. W „Faktach po faktach” wystąpił najpierw prezydencki doradca Łapiński. Nie skomentuję. Potem wystąpili Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej i Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości. Trzaskowski skrytykował ustawę nazywając ją bublem. Horała zgasił Trzaskowskiego stwierdzając, że ani jeden poseł PO nie zagłosował przeciw temu bublowi. Ani jeden! Kilku było ‚za’, reszta odważnie wstrzymała się od głosu. Kto nas wreszcie uwolni od Schetyn i reszty kretyn?

    W wydanych w 1946 roku „Medalionach” Zofii Nałkowskiej pada sformułowanie „polskie obozy śmierci”. Poseł PiS Andrzej Melak twierdzi, że powinny się tym zająć ministerstwa edukacji oraz kultury.

    Konieczność powołania Ministerstwa Prawdy staje się coraz bardziej paląca.