I odpuść nam nasze winy jak my sobie odpuszczamy

Od wczoraj można oglądać film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Nie jest to jedyny materiał na ten temat. Dostępny jest także film o Marcialu Macielu Degollado, twórcy Legionu Chrystusa, o skandalu pedofilskim w Ameryce, czy rozmowa z Tadeuszem Bartosiem o wiedzy lub jej braku Jana Pawła II. Wymowa wszystkich tych relacji jest porażająca, a ogrom krzywd i nieszczęść woła o pomstę do nieba. To wszystko składa się na obraz niebywałego zdziczenia i degrengolady. Co raczej nie powinno dziwić u wyznawców barbarzyńskiego bóstwa sprzed tysiącleci.

Niemal każdy zryw narodowy był torpedowany przez Kościół. Od Targowicy po Radę Regencyjną, marionetkową władzę utworzoną przez zaborców, w skład której wchodził prymas Królestwa Polskiego. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała łaskawie Józefowi Piłsudskiemu zwierzchnią władzę wojskową oraz naczelne dowództwo nad wojskiem polskim. Zaiste, warto ten dzień święcić ze świadomością, że prymas mimo, iż wszedł w skład organu powołanego przez okupantów, pozostał prymasem aż do roku 1938. Najwidoczniej bez znaczenia jest komu wysługuje się ktoś, kto nosi sutannę. Zapewne dlatego wśród informacji o prześladowaniach podczas zaborów i okupacji o biskupach mówi się mało albo zgoła nic.

Dostęp do wiedzy jest dziś w zasadzie nieograniczony i wystarczy poczytać samą Wikipedię by naocznie przekonać się, że Biblia służyła za kanwę, źródło inspiracji dla późniejszych modyfikacji, które często są z nią sprzeczne lub brak o nich wzmianki. Wszystko, od uznania, że bóg jest jeden, ale potrójny, poprzez niepokalane poczęcie Maryi, czczenie obrazków i posągów, choć zabrania tego jedno z przykazań dekalogu, po terminy świąt, wszystko to zostało wymyślone później lub dużo później. Ochrona „dziecka” od poczęcia jest jednym z najnowszych odkryć uczonych w piśmie. Dotąd byli przekonani, że dzidziusia w brzuszku kobiety powołuje do życia sam bóg osobiście, ale dzięki nauce wiedzą, że jednak w tym palców nie macza.

Mimo tych wszystkich świadectw, mimo ogromu krzywd, mimo buty, arogancji i kłamstw, skrzywdzeni przez tych, których wszechmogący powołał do służby, nadal wierzą, chodzą do kościoła, wspierają finansowo tę instytucję. Bohaterka „Tylko nie mów nikomu” mówi księdzu, który ją wykorzystał gdy miała 7 lat: Ja mam nadzieją, że pan bóg księdza osądzi prawidłowo i dobrze. Czy jakakolwiek przesłanka przemawia za tym, że bóg, który nie kiwnął palcem gdy jego sługa krzywdził dziecko, kiedykolwiek coś zrobi w tej sprawie? Ksiądz katecheta z kolei chełpi się: Ja tu uczę w tej szkole. Te dzieci uwielbiają księdza. Ksiądz jest dla nich. Ksiądz jest jak gdyby… Jest kimś jak pan Jezus. I one wiedzą o tym. I tak powinno być. Powinno?

Co można powiedzieć o rodzicach, którzy mając wiedzę mimo wszystko nadal wpychają swoje dzieci w łapy duchownych?

Dodaj komentarz


komentarze 4

  1. Tytuł jest jednocześnie komentarzem. Bo taki jest kler. Przyciśnięci faktami do ściany udają głupków, niewinnych. Tylko brakuje słów prawdziwych, że „wykonywali rozkazy biskupie”.

    W tej sytuacji zachowania pisiego guru są co najmniej żałosne. Bo nie wiem czy podniesiona ręka JK nadal błogosławi KK, czy tylko udaje, że im krzywdę zrobi. Wydukanie, że za pedofilię będą kary 30 lat więzienia jest żałosnym skowytem nieudacznika. Kary powinny być surowe, ale jak powiedział Bartoś, nic się nie zmieni,jeśli ich dobra majątkowe nie zostaną ograniczone. A jest na to szansa? Nie wierzę.

    Twórca sanktuarium w Licheniu – miejsca, gdzie zarabia się wiele milionów rocznie na wierze, na naiwności stoi na pomniku razem z JP2. Po filmie Sekielskiego ten pomnik ma   jedną wymowę. To obraz gwałciciela dzieci i jego ochroniarz.