Dyplomatołki?

W polityce  zagranicznej dzieje się wiele. Ostatnio wzorem Wielkiej Brytanii wyrzucani są dyplomaci rosyjscy. I gdy jest okazja pomachać  szabelką, pokazać swoją „wielkość” do rugowania dyplomatów przyłączyli się także Polacy. Rząd Morawieckiego pokazuje jak mocno jest „silny, zwarty, gotowy”.

Chciałam wkleić tu cały tekst, ale byłoby to naruszenie praw autorskich. Więc tylko sugeruję mocno by go przeczytać: 30 ważnych pytań w sprawie Skripala i reakcji rządu brytyjskiego, które powinni zadawać dziennikarze.

Dodaj komentarz


komentarze 33

 1. Oczywistą oczywistością jest, że w naszym interesie jest, by stać mężnie i niewzruszenie przy Rosji, a nie na rozkaz unijnych okupantów wydalać rosyjskich dyplomatów. Niech sobie Rosjanie zabijają swoich gdzie chcą, co nam do tego? Nasza chata z kraja, nas nie trują.

  Ta sprawa także potwierdza, że doskonale można się obejść bez służb specjalnych. Szkoda pieniędzy. Po co zdobywać informacje, prowadzić śledztwa, skoro byle bloger wie wszystko? To znaczy nie wie, ale wie, że dziennikarze wiedzą, bo przecież nie ma żadnych tajnych ani poufnych informacji, wszystko powiedzą, wystarczy tylko zapytać. Choć czasem nie trzeba nawet pytać, bo informacja jest powszechnie dostępna. Pyta bloger:

  1. Dlaczego od pierwszego tygodnia śledztwa nie było w domenie publicznej żadnych nowych informacji o stanie zdrowia Siergieja i Julii Skripal?
  2. Czy oni żyją?
  3. Jeśli tak, to w jakim są stanie i jakie mają objawy?

  A media donoszą:

  Po ataku bronią chemiczną 4 marca 2018 roku w brytyjskim Salisbury były rosyjski agent wywiadu Siergiej Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia wciąż znajdują się w szpitalu w stanie krytycznym. Premier Theresa May oznajmiła, że winę za ten „zuchwały atak” ponosi Rosja. W sprawie tej na wniosek Londynu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  Stan krytyczny to nie kolejny, nieznany stan Stanów Zjednoczonych ale stan zdrowia, o który bloger się martwi. Czego bloger oczekuje? Kolejnych komunikatów typu „Stan otrutych w dniu dyziejszym utrzymywał się w rejonie stanów krytycznych i nadal jest krytyczny”?

  Środek typu Nowiczok, który – według władz w Londynie – został użyty w ataku na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córkę, poraża system nerwowy w sposób nieodwracalny. Nawet podane szybko antidotum nie pomoże w przywróceniu funkcji organizmu – powiedział niezależnej „Nowej Gaziecie” chemik Wił Mirzajanow. Naukowiec w czasach ZSRR brał udział w pracach nad tym środkiem i upublicznił jego istnienie. Obecnie mieszka w USA.

  Dlaczego dla miłosników teorii spiskowych wiedza powszechnie dostępna jest wiedzą tajemną?

 2. Uzupełnię o tekst „Podpisanie w środę umowy na dostawę systemu kończy wieloletnie starania o pozyskanie nowoczesnej broni przeciwrakietowej i przeciwlotniczej. Problem tylko w tym, że kupimy 2 baterie za ponad 16 mld zł. Wcześniej MON obiecywał 8 baterii za 30 mld zł.”https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-blaszczak-modernizacja-patriot-offset,151,0,2401943.html

  Czy to  Macierewicz blagował jak o katastrofie smoleńskiej, czy koszt  zakupu to brak umiejętności  targowania  się albo potrzeba  dogodzenia  wielkiemu bratu albo dyplomatołectwo?

  Tu synonimy do blagować https://synonim.net/synonim/blagowa%C4%87

  1. Ze społeczeństw nie trzeba robić idiotów, bo społeczeństwa nie istnieją. Istnieją za to luźne kupy idiotów o IQ czterocyfrowym, czyli 0,001. Dają sobie wmówić wszystko.

   Zakup nieistniejącego sprzętu w ilości żałosnej to kolejna ściema:  niebezpieczeństwo ze strony demonizowanego za wszelką cenę Putina gdyby istniało, byłoby znacznie większe niż możliwości obronne dzięki kilku rakietom zakupionym bez kodu dostępu od kogoś, kto już wielokrotnie nas zdradził, a teraz znowu kombinuje jak koń pod górę…

   Co do szpiega którego Rosjanie nie wykończyli u siebie a chcieli podobno wykończyć u złodziei którzy okradli np. Indie: nikt mi nie chce wyjaśnić po jaką cholerę mieliby zabijać swojego szpiega? Z zemsty? Mogli to zrobić wiele razy u siebie,choćby paląc żywcem, co umieją robić doskonale, ale woleli to zrobić wywołując międzynarodowy skandal?
   Rosjanie to debile???
   Jakoś dziwnie przypominają mi się takie wydarzenia ja Radiostacja Gliwicka i spalenie Reichstagu.

  2. Targować się? Wyobraź sobie, że najpierw oznajmiasz, że wybór miedzy Trumpem a Clinton, to wybór miedzy dżuma a cholerą. A potem przyjeżdżasz targować się z dżumą. Gwarantuję Ci, że jedyne co zdołasz utargować, to to, że nie będziesz musiała płacić potrójnej ceny, bo zadowolą się podwójną. Wielki sukces Błaszczaka to blaga. Po prostu należało wykazać, że poprzednia ekipa była do bani, a ta jest cacy i ma same sukcesy. Nie pierwszy to zresztą sukces w szastaniu publicznym groszem.

    1. Łasić się – dobre słowo, bo sojuszników  należy szukać  blisko,a  wrogów  trzymać  daleko.  Jakoś rządzący  nie  pamiętają, że to zauroczony Stalinem prezydent USA  wyraził zgodę w Jałcie, by Polska została  niewolnikiem ZSRR. Jakoś nie pamięta się, że  potem to Zachód  wymyślił określenie „żelazna kurtyna”

     1. Zielony Kwiat
      Roosevelt nie był ” zauroczony Stalinem”. Roosevelt to jeden z wielkiej trójki:
      Hitler, Sralin i właśnie Roosevelt.Dobry PR spowodował że tamci są postrzegani jako zbrodniarze, a ten łobuz jest uznawany za bohatera. Szykował się na dożywotnią prezydenturę, ale na szczęście dla świata zdechł, więc i plany dotyczące władzy dziedzicznej szlag trafił. Po szczęściu dla świata jakim był jego zgon, Amerykanie wprowadzili ograniczenie kadencji do dwóch- wcześniej to był tylko zwyczaj.
      USA rządzą Fenicjanie z AIPAC. Szalbierstwo albo debilizm ich tzw.senatorów, a może nadzieja na to że ludzie zapomnieli, powodują że teraz szukają frajerów.
      Nie zaglądasz zapewne więc wkleję to co umieściłem u siebie:

      Minister Sikorski przypomniał niedawno umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną) zawartą w 1960 r. przez Polskę i USA. Na jej mocy Polska przekazała 40 mln dol. na „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, do Rządu Polskiego” z tytułu wszelkich decyzji o przejęciu mienia. Ta suma miała zostać rozdzielona „wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych”. Dalej umowa stwierdza: „Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego”. Warto tu zauważyć, że strona amerykańska cały czas bardzo dokładnie przestrzega litery tego układu, bo Stuart Eisenstat jest tylko doradcą, a nie członkiem rządu, a wyrażane przez niego „rozczarowanie” z powodu wstrzymania prac nad polską ustawą reprywatyzacyjną nie stanowi przecież popierania jakichkolwiek roszczeń. W umowie czytamy też: „Gdyby roszczenia takie zostały bezpośrednio przedłożone przez Obywateli Stanów Zjednoczonych Rządowi Polskiemu, Rząd Polski przekaże je Rządowi Stanów Zjednoczonych”.


      Tak więc jakikolwiek jest obecny polski tzw.rząd, powinien Fenicjanom  z USA kazać się pocałować w odbyt i powiedzieć kuku.

      1. Trójka to Roosevelt,Churchill,Stalin. Hitler i Stalin traktowani są słusznie jako ludobójcy. Harrego Trumana,  który wydał rozkaz o zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki nikt nie nazwał ludobójcą.

       Wybuch bomb i skutki jakie to niosło,spowodowały,że nie było chętnego  by taki  atak powtórzyć. Ale….bomby mają  następni…

       1. Zielony Kwiat
        Tak Truman jak Roosevelt to ludobójcy. Jednocześnie- każdy prezydent USA od początku XX wieku to pacynki na palcach tych, którzy płacą za ich wybór, czyli banków i koncernów. To nie są jakieś wyimaginowane twory. To konkretne osoby mają 99% pieniędzy świata.
        Truman musiał zrzucić bomby, bo ich opracowanie pochłonęło 4 miliardy ÓWCZESNYCH dolarów. Pomnóż to przez inflację. Wyjdzie pewnie ze 200 miliardów. Tyle kasy wydano, a przecież podobno takie bandy jak Dupont zrzekły się zapłaty za swoją pracę…ale nikt nie zrzekł się zwrotu kosztów: ktoś te 4 miliardy ZAROBIŁ.
        I o zarobek chodziło…także gdy USA najpierw handlowały z Japonią pomimo rzezi w Nankinie, a później nagle ogłosiły embargo i zablokowały wszystkie konta Japonii. Japończycy nie mieli najmniejszej możliwości żeby nie zaatakować- to jakby komuś zablokować komuś kierownicę podczas jazdy po górskiej drodze.
        Z drugiej strony- Japończycy byli gotowi walczyć do końca…do całkowitego końca. Gdyby nie bomby, zgięłoby znacznie więcej ludzi. Nie wiadomo co gorsze.
        Tak, bomby mają następni,i warto sobie z tego zdawać sprawę: Rosja to federacja i rządzą miejscowi watażkowie, generałowie. Na razie trzyma to wszystko za mordę Putin i jego grupa. Jak zabraknie Putina, Rosja się rozpadnie a broń atomowa nie będzie już w żaden sposób kontrolowana. A Putina zabraknie, gdy uda się zniszczyć budżet Rosji, oparty na gazie. Po to zniszczono Syrię, po to jest wojna w Afganistanie: w obydwóch przypadkach powodem są gazociągi. W Syrii miał przebiegać z Kuwejtu do Morza Śródziemnego. Możesz zgadywać, dlaczego Aleppo zostało zniszczone. Poczytaj o tych gazociągach, znajdziesz łatwo. Trzeba tylko wiedzieć że coś takiego się dzieje.

        Oczywiście- jest też Korea, ale nikt nie mówi o broni atomowej Israela, czasem wspomina się tylko o Iranie. Nazywanie obywateli Israel IZRAELITAMI to wielki a nawet zasadniczy błąd. Izraelici to Hebrajczycy. To dzisiejsi Palestyńczycy. W Izraelu żyją IZRAELCZYCY. To zasadnicza różnica. Izraelczyk to obywatelstwo a nie narodowość etniczna. Żydem może być każdy, tak jak chrześcijaninem czy muzułmaninem. Izraelitą nie, tak jak nie każdy może zostać Trakiem, Celtem czy Toltekiem. Żyd to wyznanie, Izraelczyk- OBYWATELSTWO, a Izraelita, to grupa etniczna. Izraelczykiem może być każdy komu władze tego zagrabionego i okupowanego państwa przyznają obywatelstwo. Mieli je też Bagsik i Gasiorowski. Są żydami, Izraelitami czy Izraelczykami? A Felasze, Murzyni z Abisynii to są Izraelici? Semici???

        Tak więc wszystko jest oparte o przekręt stulecia i nic nie jest takie jak propaganda przedstawia:
        PIENIĄDZE ZA TZW. HOLOKAUST OTRZYMALI HOCHSZTAPLERZY, głównie ci, którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z mordowanymi w Europie ludźmi.
        Jednak tak, oni, chociaż nie kiwnęli palcem w obronie mordowanych, dostali miliardy marek od Niemiec. Teraz szukają frajera do dalszego dojenia.
        Winę za II Wojnę światową ponoszą Niemcy i ZSRR, więc to tam należy kierować żądania, oparte o dowody własności prawdziwe,a nie na zasadzie oddaj mi bo to moje. Niemcy to wiedzą… Polska też ma obowiązek odpowiedzieć tak, jak się odpowiada bandzie z cegłą stojącemu za rogiem i usiłującego nas okraść. Te żydowskie żądania to zwykła próba grabieży.

          1. Nie,pytanie nie jest trudne tylko Twoja odpowiedź jest nie na temat.
           Nie potrafisz się powstrzymać się od uwag osobistych…. No to żeśmy pogadali.

          2. Nie zapytam jakich uwag osobistych, bo już nieraz pytałem i nie dowiedziałem się. Dlatego pozwól, że zakończę dialog, bo Ty mnie kulturalnie zwyzywasz od idiotów, a mnie się oberwie za „atakowanie Cię”.

   1. Z  okazji takich zakupów sprzedający zwykle (w umowie offsetowej)  określa jakie  korzyści  będzie  miał  kupujący. A tu o offsecie  cicho.  Tak  samo cicho  jest o realizacji  offsetu z  okazji  zakupionych  ileś  tam  lat  temu  F 16.

    Co do  zadającego  pytania, to  nie  widzę  w  nich  nic złego. A skąd wiesz, że przytoczony przez Ciebie cytat o stanie zdrowia jest…prawdziwy? 🙂

    No i… jakie są korzyści dyplomatyczne z podjętych akcji usuwania dyplomatów?np.w RFN? Przy jednoczesnym podpisywaniu umowy Nord Stream2,  która jak  ogłoszono,  nie jest umową  handlową, a paktem  bezpieczeństwa popieranym  przez kilka bogatych państw Zachodu?

     1. Zielony Kwiat
      Byłem na takim spotkaniu. Jedną osobę chyba złapali na te plewy. Wyszedłem z wielkim hukiem głośno wrzeszcząc o złodziejstwie tej bandy. O mało mnie nie pobili… ale na szczęście jeszcze umiem odeprzeć atak. Także fizyczny.

     2. Byłem na podobnym pokazie. Połączonym z wciskaniem „cudownego urządzenia do masażu” za kilka tysięcy. Nikt nikogo nie zmuszał, prowadzący zapytał kto chce kupić, poinformował o cenie, poinformował o możliwości wzięcia na kredyt. Ludzie sami się zgłaszali. Nauka jaką wyciągnąłem z tego zdarzenia jest taka, że nie należy oddawać ulotek, na których jest napisane, że na każdego czeka drobny upominek, ponieważ potem wciskają kit, że upominek jest tylko dla tych, którzy zdecydowali się na zakup. Nie rozumiem jak można udając się na bezpłatne badanie kupić coś za kilkanaście tysięcy złotych i płakać, że się zostało oszukanym. Z drugiej strony pobieranie, co prawda zdecydowanie mniejszych, opłat za cudowne seanse z Boshoborą nie jest uznawane za oszustwo i nikt nie domaga się zwrotu kasy.

       1. W moim przypadku też nikt nie uprzedzał o niczym. Zaproszenie było na bezpłatne badania i zostało odebrane przy wejściu. Okazało się, że to żadne badania tylko pokaz. To małe oszustwo jednak nie zraziło niektórych i chętnie kupowali cudowne urządzenie. Czy można mówić o oszustwie, skoro nikt do niczego nie zmuszał, cena była wiadoma, choć słona, a kupował ten, kto chciał? Że płacił pięć razy drożej niż w sklepie za podobny przyrząd, to co? Jest wolny rynek. W moim osiedlowym sklepie masło kosztuje 7,60 zł, a w biedronce jest po 3,50 zł jeśli kupię dwie kostki. Mam lecieć z tym do mediów i łkać, że mnie oszukali?

        1. Oby.watel:

         Przez trzydzieści lat społeczeństwo przemieniono w bezmyślną trzodę, to o Twoich przeżyciach.
         W moim przypadku było tak że ktoś się o coś zapytał po wyświetlonym filmie i już wpadł: wmawiano mu tak długo konieczność dania im kasy, że poszli z nim do banku po kredyt. Człowiek mało asertywny, stary, nie umiał powiedzieć NIE! Okazało się że był podstawiony.

         Afera zaczęła się w momencie gdy zainterweniowałem- tak samo działali kombinatorzy grający w try lusterka, trzy karty itp.

    1. A skąd wiesz, że jak zgodnie z sugestią dziennikarze zapytają, to dostana prawdziwą odpowiedź? Najlepiej po prostu pojechać do szpitala i przekonać się naocznie. A co w sytuacji, gdy się nie uwierzy własnym oczom?

     Otruta córka szpiega „zareagowała dobrze na leczenie”. Nie jest już w stanie krytycznym.

     Jakie korzyści z nieusuwania dyplomatów? Takie same jak z 27:1.

       1. Oby.watel
        Masło maślane.
        Rosja usunie dyplomatów. Szpiegów zostawi bo ich zna i wie jak na nich uważać.
        Nadal mmnie nie poinformowałeś: jaki był cel trucia zdemaskowanego podwójnego agenta i jaką korzyść odniosła Rosja?

          1. Kolejny raz odnosisz się do mnie osobiście a nie do tego co napisałem. Spróbuj jeszcze raz, pomijając MNIE, a komentując napisane zdania.

           Nie potrafisz się powstrzymać się od uwag osobistych…. No to żeśmy pogadali.