Dobry kandydat bo bezpartyjny

Pewna kandydatka na prezydenta pewnego miasta na południu kraju przekonuje w wywiadzie udzielonym pismu „Rzeczpospolita”, że

Nie będę obsadzać krakowskiego ratusza urzędnikami PiS, bo też nie z ludźmi PiS robię kampanię ani do partii nie należę. Oczywiście wspierają mnie radni PiS, a ja ich, ale nie jestem silnie związana z żadną partią. Daję gwarancję apartyjności prezydentury Krakowa.

I dalej

Ja nie należę do partii. Nie wstydzę się tego, kto finansuje moją kampanię i kto mnie wspiera. Wolę przejrzyste działania partii niż wsparcie deweloperów, którzy mogliby później chcieć jakiejś rekompensaty. Nie upartyjniłabym Krakowa i nie muszę występować z PiS, bo nigdy do partii nie należałam. Należę do Klubu Parlamentarnego PiS, ale w dniu wyboru na prezydenta Krakowa mandat automatycznie by mi wygasł, podobnie jak przestałabym być przewodniczącą komisji ds. Amber Gold. A samą działalnością partyjną nigdy nie byłam zainteresowana, dlatego też nigdy nie wstąpiłam do PiS.

Kolejka

Kto wspiera panią kandydatkę, która nie należy? KW Prawo i Sprawiedliwość. Partia, która od swoich członków nigdy niczego nie wymaga, nie oczekuje i pozostawia im pełną swobodę. Na ulotce wetkniętej do skrzynki kandydatka podzieliła się z wyborcami swoimi marzeniami:

Chcę Krakowa wielkiego, z nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, z metrem i koleją aglomeracyjną.

Wiadomo od dawien dawna, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Na dodatek marzenia bezpartyjnej kandydatki nie ziszczą się bez wsparcia bezpartyjnego premiera i rządu.

Stoję murem za premierem Morawieckim, którego zasług dla Polski nie przekreśli żadna taśma z przekleństwami. Mam nadzieję, że premier również będzie wspierał Kraków przy budowie metra, którego miasto nie wybuduje tylko z własnych środków.

Wielu ludzi chciałoby mieszkać lepiej, zarabiać więcej, płacić mniej. Na szczęście nie przyszło im do głowy kandydować…

Dodaj komentarz


komentarzy 10

    1. Nie narzekaj. Dzięki temu każdy, nawet najgłupszy parafianin musi zauważyć, że Kościół w Polsce stoi ponad prawem i może robić co chce, bezkarnie agitować w kościołach, łamać ciszę wyborczą. Wiesz jak to jest — dopóty dzban wodę nosi, dopóki kropla nie przepełni czary i ucha nie urwie. Wielką zasługą PiS-u, choć chyba niezamierzoną, jest pokazanie, że król nie tylko jest nagi ale i bezwstydny.

 1. Nowoczesny Kraków. Czekaj, czekaj, coś sobie przypominam: niejaki Stalin powiedział ze czas pozbyć się przeszłości i zburzył Moskwę.
  Japończycy zbombardowali Szanghaj i teraz to miasto w pełni nowoczesne. Amerykanie w rewanżu spalili bombami zapalającymi Tokio(80 tysięcy ofiar) , a Nagasaki i Hiroszimę to już tak raczej dla sportu(i przestraszenia Stalina i Churchilla)….Warszawę też rozwalili… No i mamy nowoczesne miasta. No, może z wyjątkiem Warszawy, bo to chamowo), ale tamte… a i owszem.
  Przypomnij mi: Wassermann… to ta pani z dodatnim odczynem i objawami trzeciego stopnia?

   1. Masz rację, ale zapomniałem w środku nocy o ” ” .
    Ponadto….Oby.watel jest nieco przeczulony na punkcie nawet lekkiego szyderstwa czy też cynizmu i innych takich, więc nie napisałem „TO”, albo „to CÓŚ”.
    Zresztą szkoda słów, bo wszystko co się dzieje od wielu lat sprowadza się do
    „DAJCIE MI WŁADZĘ, A JA WAS URZĄDZĘ”: dopóki płaszczą się przed wyborem, to są skłonni oddawać się publicznie na Placu Defilad każdemu kto ma możliwość głosowania, a gdy już dorwą się do władzy, jesteśmy dla nich tylko niepotrzebnym planktonem.
    Wybory, jak wspominałem, to farsa. Pójdę, bo znalazłem jednego człowieka wśród tych much garnących się do kasy, który napisał że ma dość budowania ścieżek dla pedałofilów.

     

    1. Najgorsze jest to, że prostactwo nie jest napiętnowane. Takie świadome, ale jakże sprawiające decydentowi przyjemność lub nieuświadomione. JA!!! wam pokażę!!! ja, któremu się zdaje, że jest paniskiem.

     „Od czwartku trwa protest przed siedzibą LOT. Dziś pikietującym nakazano złożenie namiotu, który rozstawili przed siedzibą spółki dla ochrony przed deszczem. Poinformowano ich także, że nie mogą korzystać z toalet w budynku.”

     Nie podoba im się, że są w jakiś sposób wykorzystywani? To niech mokną, to zabrać im toalety!! ha ha ha I wszechobecne „wyp…….ać” w mowie lub zachowaniu.

     „Co się z narodem porobiło?” Smoleń jeszcze przed 1989 r śpiewał tak:

     „Coś się z narodem dzieje niedobrego,
     Nie ma za grosz poczucia humoru ludowego,

     Ja was widziałem o świcie w tramwaju,
     Bo powracałem luźno sobie z balu,

     Zawsze myślałem, że rano w tych tramwajach,
     Jest wesoluśko, że radość was upaja,
     A tu Garbary, szare mary Tuchobole Zdrój,
     Dlaczego? Ludu ty Mój?

     To wycie syren i ranne bicie dzwonów,
     To najpiękniejsze odgłosy tego domu,
     Przez 8 godzin wylegania w tych pierzynach już dość,
     Więc skąd ta poranna złość? Tym bardziej, że…

     Ref.
     Za oknami świta,
     Widać, że rozkwita,
     Rosną domy z prawej,
     Z lewej beton też…”

     Przecie to jest nasza,
     Duma pospolita,
     A wy jacyś tacy…
     Toż to przecie grzech….. ”

     Cały tekst, ale można i posłuchać. https://www.tekstowo.pl/piosenka,kabaret_tey,smutasy_i_mazgaje.html

     A co teraz się śpiewa? Tv nie oglądam. Żadnej, bo ani tańce, ani zastraszająca ilość filmów byle jakich, ani wiadomości i sposoby ich przekazywania, nie ciekawią mnie.

     1. PiS wyzwoliło w ludziach, zwłaszcza mających odrobinę władzy najniższe instynkty. Niestety, z tego, że ktoś głośno opowiada kto jest chamem nie wynika, że sam jest kulturalny. Często jest większym chamem od tego, kto mianem chama ochrzcił. Bez mała pół wieku indoktrynacji komunistycznej, wyszydzania szlachty, elit, mędrców nie poszło na marne.