Do polityki nie idzie się dla pieniędzy?

Prezes RM powiedział, że to nie naziści tylko Niemcy są odpowiedzialni za zbrodnie. Tej zagłady, która szła wtedy nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy hitlerowskie. Niemcy hitlerowskie karmiły się ideologią faszystowską, którą potem, też do dzisiaj, wszyscy historycy tak określają, ale całe zło wzięło się z tego państwa. O tym nie można zapominać, bo inaczej następuje relatywizacja zła. Te słowa rzucają nowe światło na współczesną historię Polski. Oznaczają bowiem, że nie jacyś komuniści, esbecy czy ubecy odpowiadają za lata zniewolenia i represji, lecz Polacy. I teraz też to Polacy Polakom zgotowali ten los.

Ten sam prezes na konferencji prasowej potwierdził, że instrumentalne traktowanie prawa, niebywale łagodne traktowanie swoich i niebywale surowe traktowanie przeciwników politycznych to nie przypadek, lecz norma. Wypowiadając się w sprawie dzisiejszej publikacji „Gazety Wyborczej” prezes był łaskaw powiedzieć, że To jest tekst, który pokazuje z jak ogromną determinacją środowisko „Gazety Wyborczej” walczy od prawie 30 lat z Jarosławem Kaczyńskim, a wcześniej z Lechem Kaczyńskim. Do jakich manipulacji jest w stanie się posunąć.

W państwie prawa powołane do tego stosowne instytucje sprawdzają podane informacje, badają, prowadzą dochodzenia i śledztwa i dopiero po ustaleniu wszystkich faktów potwierdzają informacje zawarte w materiałach prasowych lub zaprzeczają im. Prezes nie musi niczego badać, bo prezes wie. Wie nawet, że Rzekoma afera, którą przedstawiła „Gazeta Wyborcza”, to jeden z największych niewypałów odkrytych od czasów II wojny światowej. Na dodatek Miała być bomba, wyszła bańka mydlana, góra która urodziła mysz.

Niewykluczone, że prezes nie myli się i faktycznie szemrane interesy przedstawicieli władzy to teraz w Polsce norma, drobiazg nie wart uwagi. W końcu nie po to suweren wybiera Kaczyńskiego niezmiennie od bez mała 30 lat, żeby nic z tego nie miał. Pies leży pogrzebany zupełnie gdzie indziej. Żeby móc nagrać prominentnych działaczy PO należało ich wpierw wywabić z siedziby partii i zwabić drogimi winami i wyszukanymi potrawami do restauracji. Mimo to w zasadzie tylko ówczesny prezes NBP składał dwuznaczne propozycje doprowadzając do dymisji ministra finansów. Teraz mimo, iż PiS kontroluje wszystkie możliwe służby, bez większego trudu nagrano samego prezesa partii w jej siedzibie podczas poufałych rozmów biznesowych. Obrazu nędzy i rozpaczy dopełnia niespotykane nigdzie indziej wyciekanie korespondencji dyplomatycznej.

Prezes RM ujawnił także czego w opublikowanej rozmowie nie ma. Nie ma w tej rozmowie cienia jakichkolwiek dowodów na niewłaściwe zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale jest pełne potwierdzenie uczciwości, wiarygodności, solidności i rzetelności działania. Inny prezes o innym bohaterze nagrań wypowiadał się w podobnym duchu: Od tylu lat, od ilu go znam no to go bardzo ceniłem, bardzo poważałem i poważam i cenię, no bo to […] człowiek niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowy i wybitny profesjonalnie. Ujawnione nagrania w pełni potwierdzają te opinie.

Po zatrzymaniu byłego rzecznika MON czynniki partyjno-rządowe przekonywały, że w Polsce wszyscy są równi wobec prawa i nie ma żadnej taryfy ulgowej; jeżeli ktoś łamie przepisy, jeżeli ktoś łamie prawo, musi liczyć się z konsekwencjami (szef KPRM Michał Dworczyk). Zatrzymanie b. rzecznika MON oraz b. posła PiS pokazuje, że dla naszej partii nie ma podwójnych standardów; pokazujemy, że niezależnie kto złamał prawo, to postępowanie musi być takie samo (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin). A poza tym Nie działamy dla siebie. Działamy dla Polaków. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy! (szef PiS-u Jarosław Kaczyński) Doprawdy?

Ujawnione taśmy pozwalają zrozumieć dlaczego PiS tak spieszyło się z podporządkowaniem sobie wszystkich służb, prokuratury, sądów i mediów. Niestety, nie dokończywszy transformacji zaczęło korzystać z przywilejów władzy zbyt szybko i zbyt łapczywie. Oczywiście taśmy Kaczyńskiego to nic takiego, bo prezes to przecież chodząca uczciwość, wiarygodność, solidność i rzetelność. Jednak mimo wszystko mogą zaszkodzić.

Dodaj komentarz


komentarze 4

 1. Równi wobec prawa? Oj tam, Misiewicz ma ogromne szanse by wyjść ze względu na „małą szkodliwość czynu”. Albo ktoś tam zapomni napisać wniosku o przedłużenie aresztu, albo napisze tak, że sąd nie będzie miał wyjścia i „podejrzanego” wypuści. W tym wszystkim żałosne jest to, że o Misiewiczu w mediach pisano, opisywano, sugerowano i podejrzewano. I nikt z PIS na te pisania nie reagował. Bo reagują tylko na znak prezesa.

  Gdy przeczytałam słowa Morawieckiego o tym, że to nie naziści, a tylko Niemcy byli winni mordów, to zwątpiłam w swoją wiedzę. Bo (zacytuję, bo tak ….wygodniej) Wiki:   „Nazizm – totalitarna ideologia obowiązująca jako niemiecka ideologia państwowa w czasie sprawowania władzy w Niemczech przez NSDAP w latach 1933–1945.” Słowo to jest odniesieniem tylko do w/w okresu historii Niemiec. Gdy papla, który podobno nawet ukończył studia historyczne rozdziela nazizm od Niemców, to jaki ma w tym cel?

  Przypuszczam, że jakiś propagandowy, bo Polacy historii swojego kraju nie znają.!!!!! Najwyżej jakieś agitki do nich przemawiają.

  „Przez bramę w Auschwitz maszeruje zwarty oddziałek. Idą pod hasłem „Czas walczyć z żydostwem”. Niosą plakacik „Made in Germany”, światli tacy, a Rybak im przewodzi. Mówią właściwie to samo, co pan premier, który też tam właśnie zajrzał, żeby dać odpór mowie nienawiści. Uroczyście celebrował pan premier 74, rocznicę wyzwolenia obozu, mówiąc: „Tej zagłady, która szła wtedy, nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy hitlerowskie” – powiedział premier.”

  Polecam artykuł Andrzeja Koraszewskiego:https://studioopinii.pl/archiwa/190690

  Jeśli za zbrodniami nie stała ideologia nazistów „Narodowy socjalizm, nazizm (skrót od niem. Nationalsozialismus), czasem określany również jako hitleryzm (od nazwiska Adolfa Hitlera) – rasistowska, antykomunistyczna, antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu[1], opierająca się na darwinizmie społecznym, biologicznym rasizmie, w szczególności na antysemityzmie, wyrosła na gruncie militaryzmu pruskiego i niemieckiego szowinizmu,” Wiki, to co mają oznaczać te paplaniny? Jakie niosą zagrożenia?

  Jeszcze jedna sprawa wielce irytująca: Zachowania premiera rządu RP, jego nadskakiwanie szeregowemu posłowi, stosowanie się do jego wskazań i nakazań jest żenująco paskudne. Bo na czele polskiego rządu znalazł się człowiek bez charakteru, o miękkim, bezwolnym kręgosłupie. Tak zafascynowała go władza?

  A w tle taśm pokazuje się „biedny” KK, którego nie stać na zapłacenie odszkodowań za gwałcenie dzieci. Te gwałty to zbrodnia na narodzie polskim. Czy już nie czas   ZREPOLONIZOWAĆ majątki kościelne i przekazać je gminom bez możliwości zwrotu? Taśmy pokazały na czym polegało porozumienie PIS z KK. Rąsia rąsię myje”, a żyje im się dostatnio, bezproblemowo i nie za swoje.

  p.s.1 – Ciekawe jest przyznanie się prezesa do Uwłaszczenia się na majątku państwa.

  p.s.2 – Ciekawe są słowa Mazurek: „”Kaczyński od lat walczy z uczciwością…”. Całkiem jak kiedyś prezes: „Żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe….”

  1. Z  ostatniej chwili: „Były rzecznik MON Bartłomiej M. ma wsparcie z samej góry. Jego mentor Antoni Macierewicz namówił ojca Tadeusza Rydzyka, by poręczył za młodego podopiecznego. Dzisiaj odbywa się posiedzenie sądu w sprawie aresztu dla Bartłomieja M. i jego obrońcy liczą, że takie wsparcie osoby duchownej może pomóc.” WP

   „Rasia rąsię …..”