Czym jest PiS.

Dziś PiS jest rządzącą formacją w naszym państwie. Ma zdecydowanie największą moc sprawczą i wykorzystuje ją w sposób bardzo kontrowersyjny. Czy jest partią demokratyczną? Mam wątpliwość patrząc choćby na trwałość przywództwa tej partii czy jej działania po przejęciu rządu.

No tak, PiS jest przed wszystkim partią polityczną…

Na naszych oczach staje się nomenklaturą, to chyba też nie ulega wątpliwości… nieważne co umiesz, ważne że jesteś nasz… Praca dla każdego członka i członkini… oglądasz telewizję? Będziesz pracował w telewizji – proste i zrozumiałe dla każdego kryteria doboru kadr.

To mi przypomina czasy PZPR-u, zresztą patrząc po kadrach tej partii niema się co dziwić dla niektórych jej działaczy to dalej ten sam czas i te same wartości… jak np. dla PRL owskiego prokuratora… czyniącego dobro…

PiS to sposób na zawłaszczenie państwa, demokracji, zdrowego rozsądku, historii, niepodległości i wartości… do pewnego stopnia to też sposób na zawłaszczenie religii… tu widzę potencjalny konflikt z kościołem, gdy już się skończy „państwowa taca”.

Czym jeszcze jest PiS? Myślę że matecznikiem wszelkich polskich kompleksów i fobii i myślę, że właśnie dlatego miał tak doskonały wynik wyborczy. PiS postawił się w roli zarządzającego polskimi strachami, fobiami, kompleksami… a tych w naszym słabo wyedukowanymi społeczeństwie jest masa…

PiS postawił na ciemnotę, fasadowość państwa i łatwo przyswajalne hasła w amerykańskim stylu… dlatego wygrał i dlatego upadnie tak samo jak każda dyktatura, z dużym hukiem lub z dużym smrodem.

PiS to dyktatura „ciemniaków” kojarząca mi się z najśmieszniejszymi fragmentami gomułkowszczyzny tyle że wtedy byli „cisi i gęgacze” a dziś są „zera i kwakacze”. Te same zachowania, te same metody i te same moralne wzorce.

Ciekawe tylko kogo PiS będzie nazywał „człowiekiem o moralności alfonsa” bo przecież już chyba nie śp. Janusza Szpotańskiego bo on pośmiertnie został przez brata obecnego przywódcy PiS odznaczony Orderem Odrodzenia Polski.

Jest więc też Pis wdzięcznym tematem zarówno kabaretu jak i politycznego żartu i to już niedługo z takimi samymi konsekwencjami jak za Gomułki.

 

29.11.2015
villk

 
w nawiązaniu do Cisi i gęgacze czyli bal u prezydenta oraz Stanisław Piotrowicz. PRL-owski prokurator – twarz zmian w Trybunale Konstytucyjnym.

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

  1. Powtórzę komentarz, który przeczytałam w necie.

    Na początku był Piotr i Paweł. Teraz podobną rolę pełnią Piotrowicz i Pawłowicz.

    Czy jest szansa na „obudzenie się” Polaków? Myślę, że dokuczliwość jaką będzie zamknięcie granic otwartych według umowy z Schengen może ludzi trochę wstrząsnąć. Może to zamkniecie będzie miało tylko kontrolę jak np. na granicy z Ukrainą, gdzie mieszkańcy Unii przechodzą inną ścieżką odprawy.