Czy to się zwykle tak zaczyna, sam nie wiesz jak i…

Czy to już nowa era, nowy czas? Czy to wpadanie w czarną dziurę, z której wyjścia nie ma?

… w czwartek „odbyło się drugie posiedzenie sądu dyscyplinarnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie sędziego TK w stanie spoczynku Jerzego Stępnia”.

„Sąd dyscyplinarny pierwszej instancji uchylił postanowienie rzecznika dyscyplinarnego o umorzeniu postępowania z dnia 12 stycznia tego roku i nakazał rzecznikowi przedstawienie sędziemu w stanie spoczynku Jerzemu Stępniowi zarzutu czynnego udziału w wiecu politycznym w dniu 6 maja 2017 r.” – powiedział rzecznik.” *

Zawsze można uchwalić zmniejszenie emerytury, bo karierę zawodową zaczął w niedobrym ustroju. Zawsze można zmusić do innych rzeczy, skutecznie zniechęcić by nie zabierał głosu.

Wojciech Czuchnowski w marcu ubiegłego roku nie ustąpił pierwszeństwa kolumnie uprzywilejowanej Żandarmerii Wojskowej

 • Gen. Tomasz Połuch, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, prosi policję o wszczęcie postępowania w tej sprawie
 • Wkrótce zmienia się kwalifikacja czynu z wykroczenia drogowego na „znieważenie żołnierza Żandarmerii Wojskowej podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych”
 • W grudniu prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi

Piątkowe przedpołudnie, 31 marca 2017. Centrum Warszawy. Wojciech Czuchnowski niebieskim Volkswagenem Golfem wjeżdża na skrzyżowanie przy Placu Unii Lubelskiej i ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Zatrzymuje auto na czerwonym świetle. W lusterku wstecznym widzi, że na sygnale pędzi w jego stronę kolumna czarnych aut Żandarmerii Wojskowej.

– Widziałem, jak jadąc, niemal spychała z drogi inne samochody. Ponieważ nie były to pojazdy ratujące życie lub jadące z interwencją uznałem, że przekraczają swoje uprawnienia i odmówiłem ustąpienia, zwłaszcza, że wymagałoby to wjechania na przejście dla pieszych, na którym byli ludzie.**

Z drogi śledzie gdy władza jedzie! Przy okazji warto zauważyć, jak prokuratura reaguje na łamanie prawa w żandarmerii.ONET: „Mjr Robert Pankowski, który ujawnił wiele nieprawidłowości w Żandarmerii Wojskowej, został wczoraj wezwany przez prokuraturę na badania psychiatryczne. Jeśli się nie stawi, „zostanie zatrzymany i przymusowo doprowadzony”.*** Urodzonym w niesłusznym czasie coś się w związku z tym kojarzy? Może odniesienie do innego, podobno strasznego systemu? Niesłusznie, bo nikt normalny nie może oskarżać władzy o cokolwiek. Władza zawsze ma rację. Nawet jakby kradła to w słusznym celu to robi. Niektórych niezadowolonych nie wsadzano do więzienia, szli do psychuszki, gdzie faszerowani lekami, stawali się wrakami ludzi niezdolnymi ani do samodzielnego życia, ani do następnych oskarżeń władzy.


* Dziennik — Gazeta Prawna
** Onet
*** Onet

Dodaj komentarz


komentarzy 11

  1. Wszystko idzie w logicznym porządku. Najpierw sądownictwo, prokuratura, potem wybitni ludzie, potem dziennikarze, potem pomniejsi urzędnicy, potem szara masa czyli „ciemny lud”, który ma bać się i słuchać władzy.

   1. Tak, tak właśnie idzie- stąd moje pogodzenie się z rzeczywistością: zło musi się wyszaleć. Rośnie i obejmuje w swe władanie wszystko aż zeżre wszystko i zdechnie z głodu. Wtedy z samego dna ciemności wykiełkuje światło- najpierw nieśmiało, a później zagarnie to co pozostanie po rządach ciemności.Później nastąpi rozwój, aż do kolejnego panowania ciemności.
    Niestety, zanim to nastąpi, będą ofiary.

    1. Ofiary już są. Ci, którym nie sąd za przestępstwo, łamanie prawa, zabrał znaczną część emerytury. To ci, którym zabrano pracę (win według PIS było mnóstwo), wystarczyła rozmowa z kimś z PO.To ci, którym będą zabierać pracę w urzędach, na uczelniach, którzy nie zrobili nic złego, ale….. To emeryci, którym mieli dać podwyżkę 12 zł, ale uznali, że to zbyt wiele i dali 7 zł. Teraz obiecują duże podwyżki …..30 zł, które mają odzwierciedlać wzrost kosztów.To nie żart. Ale dzięki popisowi rodzice dzieci niepełnosprawnych chyba od 10 lat nie dostali ani jednej złotówki więcej, ale w gębach ciągle mają….od poczęcia….chronić….od poczęcia….

     1. Hipokryzja jest wspólną cechą wszystkich robaków zwanych politykami. Nie ma znaczenia czy ci, czy tamci, bo jak pamiętasz przynależność do partii jest przypadkiem. Niesiołowski czy Miller? Co za różnica? Albo gruby Rysiu nielubiący Róży, która też gada jak potłuczona. Wszyscy są siebie warci i nikt nie chce społeczeństwu nic DAĆ, za to wszyscy chcą coś narzucić.
      Zwalnianie z pracy? A czemu się dziwisz? Zwalniali w ZSRR, PRL, ale też w USA w epoce makkartyzmu. Demokracja i praworządność to fikcja. Najuczciwsi są w Korei Północnej- nie ukrywają tego że są krwawym, totalitarnym reżimem.

        1. @oby.watel
         Nie mogli się rekrutować, bo byli nędzarzami, zbyt ubodzy. Dobrowolnych niewolników widać w PIS. Tam aż uwielbiają swojego pana, bez którego byliby nikim. Dobrowolnymi niewolnikami są także wierni, a wierzą bardziej w księdza niż Boga, a służalczość uważają za pozytywną cechę.

        1. Tygrys nie jest człowiekiem. Nie ma wypracowanych przez pokolenia zasad. Nie ma religii, która zło piętnuje. Nie ma praw, które stworzono po to, by za niecności karać przestępców. CZŁOWIEK TO BRZMI DUMNIE CZY DURNO?