Chiromancja

Odciski palców.

Linie papilarne są indywidualne i niepowtarzalne. Odciski palców są od dawna wykorzystywane do identyfikacji przestępców. Ostatnio są też wykorzystywane do identyfikacji ludzi, którym nie postawiono żadnych zarzutów. Np. mamy zamki otwierane za pomocą odcisków palców. Mamy komputery i telefony komórkowe zabezpieczone odciskami palców. To wiedzą praktycznie wszyscy.

Tworzone są bazy danych zawierające linie papilarne milionów i miliardów ludzi. Nie wiemy kto takie bazy tworzy, kto ma do nich dostęp i w jaki sposób są wykorzystywane. Baza odcisków palców tworzona jest przy okazji wydawania nowego typu paszportów. Ta baza zawiera ogromną ilość informacji. Zdecydowana większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jakiego rodzaju informacji.

***************************************  *****************************************

Dawno temu, w latach 70-tych przeczytałem następującą krótką notatkę w dziale popularnonaukowym: Jakiś uczony radziecki (wtedy osiągnięcia mieli uczeni radzieccy jak dziś uczeni amerykańscy) robił badania odcisków palców przestępców i stwierdził, że linie papilarne złodziei różnią się od linii papilarnych morderców, a te z kolei różnią się od linii papilarnych gwałcicieli. Na podstawie linii papilarnych można stwierdzić kto ma predyspozycje do popełniania jakich przestępstw — stwierdził uczony radziecki.

************************************** *******************************************

Indywidualne linie papilarne mają pewne wspólne powtarzalne cechy będące odbiciem (transformatą) indywidualnego genomu człowieka. Badanie linii papilarnych za pomocą komputerowej apki jest o wiele łatwiejsze od bezpośredniego badania genomu, a podobnie wskazuje np. na skłonności do zapadania na raka i inne groźne choroby. Odciski palców zawierają cenne dla firm ubezpieczeniowych informacje.

Dla kogo jeszcze?

************************************* ********************************************

Badania linii papilarnych prowadzone są od niedawna. Efektem jest możliwość wywróżenia przyszłości ludzi. Klientów. Małżonków. Bojowników. Terrorystów.

Od tysięcy lat funkcjonuje chiromancja czyli wróżenie z ręki.

Z własnego doświadczenia znam sukcesy Cyganek (Romek) wróżących z ręki. Gdy miałem 20 lat niezwykle celną wróżbę z mojej ręki zrobiła Cyganka. Wróżba ta spełnia się. Podobnie mój ojciec wspominał Cygankę, która wróżyła mu podczas okupacji hitlerowskiej i wróżba ta w pełni się spełniła, choć wydawała się ojcu zupełnie absurdalna. Dziś uważam, że trafność przepowiedni na podstawie linii dłoni można wytłumaczyć w sposób racjonalny.

Linie na dłoni są transformatą genomu podobnie jak linie papilarne. „Mówią” o skłonności do chorób, predyspozycjach, cechach charakteru. Doświadczeni wróżbici od dawna mieli możliwość rozszyfrowania takich informacji.

Linie na dłoniach ulegają z wiekiem nieznacznym modyfikacjom. Oglądając bardzo wiele rąk, znając linie i historię życia starych ludzi, wróżbici mieli szansę zidentyfikowania korelacji między przebiegiem linii na dłoni i wydarzeniami z życia właściciela badanej ręki.  Intensywne korelacje identyfikowali jako związki przyczynowo skutkowe. Wróżby tworzone na podstawie takiej wiedzy mają dobrą sprawdzalność.

Statystycznie sprawdzalność jest oczywista.

W indywidualnych przypadkach może być różnie, ale takie przypadki jak Cyganki wróżące mojemu ojcu i mnie to nic nadzwyczajnego.

.

Adam Jezierski

Dodaj komentarz


komentarzy 10

 1. Kiedyś już pisałem że za małe udogodnienia sprzedajemy swą wolność, bo za wygodę np biometrii przy korzystaniu z bankomatu, telefony czy komputera płacimy tak naprawę swymi danymi a wiec w końcowym efekcie swą wolnością.

  Stajemy się jako cywilizacja niewolnikami swego lenistwa i wygodnictwa. będziemy żyć pewnie za jakiś czas lekko i wygodnie (ci co przeżyją) ale czy prawdziwie? może za jakiś czas się okaże że tylu niewolników do obsługi możnych tego świata  jest niepotrzebnych i resztę naprawdę umieści się w jakimś matrixie  bo tak będzie taniej i bardziej humanitarnie niż ich pozabijać?

  Czy to nie możliwe?

  Ileż osób chwiałoby skorzystać np, z nieśmiertelności w sieci tak jak z nowej aplikacji na komputer?

   

  czy tak nie było by wygodniej ?

  to takie moje sobie prywatne dywagacje

  najważniejszą sprawą jaką poruszasz w tym wpisie wydaje mi „niewiedza ” kto i po co to robi , czy robi to celowo czy przypadkowo , choć brak celowości tez może byc pośrednim celem takiego projektu.

  coraz cześciej myślę że abyśmy przetrwali nawet nie jako cywilizacja ale tylko jako gatunek potrzebna będzie diametralna zmiana lub wstrząs, coś na kształt wielkiego wyłączenia prądu .

  bez takiego gwałtownego zatrzymania się i refleksji nad sobą nasza cywilizacja sama się zniszczy.

   

  pozdrawiam

   

  1. włąsnie przeczytałem

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103094,23388940,ai-google-duplex-czujemy-sie-sczelendzowani-tym-projektem.html

    

   ktos za to płaci za takie projekty . po co się je robi …czy naprawdę nikt nie widzi czemu to może służyć?w jaki sposób można to wykorzystać

   wiem wiem pewnie mam paranoje, ale motyw że dwa roboty gadają ze sobą w sobie tylko znanym języku to nie SF tylko realia pewnego doświadczenia , które przerwano.

 2. Co do wróżb Cyganek nie mam o nich tak dobrej opinii. Kiedyś „pięknej pani” wróżyła pójście na liczne zabawy w czasie, gdy byłam w głębokiej żałobie.

  Jak 20 latka miałam zwyczaj skracania sobie drogi przez park. A tam na ławkach siadywały Cyganki i zaczepiały słowami: piękna pani daj powróżyć, powiem czy kocha….. itd któregoś dnia gdy jak zawsze nie zareagowałam, to w moim kierunku poleciały słowa przekleństwa: obyś…. oby ci się…. oby….. .Zawróciłam, stanęłam przed krzyczącą i machając wskazującym paluchem zaczęła; oby za złe życzenia ciebie i Twoją rodzinę spotkało….oby chłop cię rzucił…. obyś…..obyś…. Wszystkie były cicho i były trochę przestraszone i nigdy więcej mnie nie zaczepiały. Taka moja „karma” i moc była.

  p.s. A językiem Cyganek, melodyką mowy też potrafię do dziś…. wróżyć. Dobre wróżby zapewniają większy datek, a ostrzeżenia wróżbiarki mocno ją uwiarygodniają w oczach słuchającej osoby.

  Aby ludzie ochoczo zgadzali się by ich linie papilarne znalazły się jako czytnik w telefonie, komputerze gdy usłyszą, że to dla ich dobra. No i że cyferek nie muszą pamiętać. Przecież lenistwo,brak konieczności wysiłku myślenia są tak miłe. Orwell coś tam opisywał i jemu się sprawdza.

  1. Talie „przygody” z Cygankami też miałem. Kilka razy.

   Co ciekawe. Cyganki zajmujące się żebractwem mają poczucie wyższości wobec naciąganych osób. Stąd te przekleństwa.

   W tym artykule nie poruszam problemów związanych z Romami, tylko podaję przykłady profesjonalizmu w dziedzinie wróżenia.

   1. Dwa przykłady mają świadczyć o „profesjonalizmu w dziedzinie wróżenia”? Znasz liczbę wróżb niespełnionych? Jest kilka rzędów wielkości większa. Cyganki bywały doskonałymi psychologami i potrafiły to znakomicie wykorzystać.

     1. Podałeś „przykłady profesjonalizmu w dziedzinie wróżenia”. Cały wywód opiera się na przykładzie profesjonalizmu dwóch osób. Równie dobrze możesz twierdzić, że jak ktoś zgadnie w której ręce ukryłeś monetę, to dowodzi profesjonalizmu w zgadywaniu w której ręce ukryta jest moneta. To co można wyczytać z dłoni czy dna oka ma się nijak do tego co z dłoni czy wpatrywania się w oczy wyczytują choćby i najbardziej profesjonale Cyganki.