Bałwan energetyczny.

Najpierw kilka cytatów:

Wywodzący się z PiS prezesi giełdowej spółki Energa oddali firmę pod opiekę Opatrzności Bożej.

Poczet pracowników składał pod ołtarzem kosze z darami, a księża dziękowali za ofiarę.

… wiceprezes firmy… wyraził nadzieję, że na drodze spółki nie zabraknie „tego boskiego bożego prądu, tego bożego światła” oraz, że firma będzie „chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych”.

… mać, komu ja za prąd płacę?

„Boży prąd”, „boże światło”, no cholera jasna co ja kupuję, co ja mam w gniazdku elektrycznym? Czy patrząc w te dwie dziurki w ścianie mogę zobaczyć Boga? A tak ekonomicznie (nie ekumenicznie – proszę nie mylić), to czy to nie grzech płacić za „boże światło”?

Wszystkich, którzy tego jeszcze nie wiedzą informuję, że grzebanie w gniazdku elektrycznym może się skończyć nie tylko mocnym uderzeniem iskry (chyba bożej w takim wypadku) mogącej spowodować kolosalne szkody w organizmie, ale i zapadnięciem ciemności na całej dzielnicy. Czego w działaniach zarządu tej spółki mamy doskonały przykład.

Iskra boża tak ich poraziła, że nie widzą różnicy miedzy Państwem a kościołem.

Może trzeba ich wszystkich wysłać na pierwszą lekcję religii, tę lekcję, gdzie tematem jest problem czy głupota i lenistwo jest grzechem?

Do tej pory naiwnie myślałem, że z elektrycznego gniazdka może mnie porazić prąd, teraz wiem, że to nie tylko prąd, to też głupota jego dostawcy. Tylko czemu ja mam za tą jego głupotę płacić, to zupełnie nie rozumiem. Może ta spółka jest nie potrzebna, a rachunki za prąd będę mógł już niedługo opłacać na tacy w kościele? I jeszcze mi ksiądz podziękuje za ofiarę. I jaka to będzie oszczędność na pensjach zarządu.

Swoją drogą dziwię się kościołowi, że ośmiesza się dla takich darów. 12 tysięcy… od takiego możliwego sponsora? Te flagi jak „BAŁWANY” poustawiane przed świątynią, czy to  nie grzech? Bo śmieszność to na pewno.

Szczęśliwie idzie wiosna, a co się z bałwanami na wiosnę dzieje to chyba wiadomo.

 

18.02.2017
villk

 

Cytaty za: Energa zawierzona Bożej Opatrzności. Wiadomo, ile kosztowała uroczystość
w kontekście: Bałwan (posąg) (Wikipedia) oraz Bałwochwalstwo (Wikipedia).

Dodaj komentarz