A jego nie

W telewizji można było ujrzeć pana marszałka sejmu, pana wicemarszałka sejmu i pana premiera PiS-u, którzy udając głuchych jak pnie w Puszczy Białowieskiej nie reagowali na pytania dziennikarzy. Na to jak spod ziemi wyrósł Grzegorz Schetyna. Widać — powiedział z szerokim uśmiechem, z  którym zawsze mówi mądre rzeczy — że [Kuchciński] nie chce mówić prawdy, nie che się zmierzyć. To jest zawsze taka zasada obowiązująca każdego marszałka wcześniej: jeżeli sprawa dotyczy jego, oddaje się do pełnej dyspozycji. Primus inter pares, pierwszy między równymi musi być oceniany tak samo jak każdy poseł. Każdego posła to może dotyczyć, czy powinno dotyczyć, jego nie. Jednak mimo, że jego to nie dotyczy, to to są standardy azjatyckie, tak bym powiedział najdelikatniej. Czy człowiek, który mówi tak nieskładnie, mówiąc najdelikatniej, jest w stanie kogoś przekonać poza kilkoma kolesiami i zapatrzonymi w niego działaczkami?

Zostawmy plotącego jak Piekarski na mękach niedojdę by zauważyć, że właśnie przekroczona została kolejna, zdawać by się mogło nieprzekraczalna granica. Oto  niesłusznie skazanemu lub oszukanemu sąd po wieloletnich bojach przyznaje odszkodowanie. I wtedy ten, kto został zobligowany do wypłaty odszkodowania oświadcza, że właśnie otrzymał postanowienie z ważnej instytucji państwowej zobowiązujące go do powstrzymania się od wypłaty zasądzonej kwoty. Zakaz obowiązuje do czasu wydania przez prezesa owej instytucji decyzji kończącej postępowanie w sprawie. Nawet przestępca skazany za przestępstwo może nie trafić za kratki gdy jakiś urząd, na przykład skarbowy uzna, że najpierw musi sprawdzić, czy nie zalega z podatkami.

Państwo to niezwykle skomplikowany system naczyń połączonych. Wszystko działa zgodnie z określonymi zasadami regulowanymi przez prawo. Art. 365 § 1 k.p.c. stanowi, iż

Orzeczenie prawomocne wiąże nie tylko strony i sąd, który je wydał, lecz również inne sądy oraz inne organy państwowe i organy administracji publicznej, a w wypadkach w ustawie przewidzianych także inne osoby.

To oznacza, że wyrokowi sądu zobowiązani są podporządkować się wszyscy bez wyjątku, łącznie z instytucjami państwa, ponieważ w przeciwnym razie cały system zawali się jak domek z kart.

Po transformacji ustrojowej politycy byli zdeterminowani, by wprowadzić Polskę do Unii i NATO. Potem nie stawiali już przed sobą żadnych nowych wyzwań. Nie mając własnych osiągnięć zaczęli odcinać kupony od osiągnięć poprzedników i majstrować przy wprowadzonych przez nich mechanizmach psując je. Historycznie pierwsze było SLD, które rozmontowało przygotowaną przez poprzedników reformę służby zdrowia, dzięki czemu dziś pacjenci umierają na SOR-ach i pod szpitalami. Potem PO zajęła się najpierw systemem emerytalnym, a potem gospodarką odpadami, dzięki czemu dziś płoną wysypiska, a w lasach i rzekach zalega więcej śmieci niż kiedykolwiek przedtem. Była jeszcze wygrana przez tow. Arłukowicza bitwa o rynek farmaceutyczny, dzięki czemu znowu pojawili się groźni spekulanci, którzy jak w czasach minionych wykupują deficytowy towar, w tym przypadku leki, żeby je z zyskiem odsprzedać.

Zwieńczeniem ośmioletnich rządów był nieudany skok na Trybunał Konstytucyjny. Jednak akurat w tym przypadku nacisku nie należy kłaść ani na tym, że był to skok, ani na tym, że był nieudany, lecz na tym, że był nieudolny. Identyczna i równie bezprawna inicjatywa podjęta przez następców zakończyła się pełnym sukcesem, dzięki czemu o tym, czy przepis jest zgodny z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej nie decyduje profesor prawa, lecz magister z krytycznie ocenianymi kompetencjami.

Podpisy
Źródło: TVN24.pl

Wróćmy do konstatacji, że przekroczona została kolejna granica. Nagłaśniany przez media problem polega na tym, że Kancelaria Sejmu nie chce ujawnić listy sędziów, którzy poparli kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. A przecież te listy zostały ujawnione już dawno, w styczniu 2018 roku! Zrobił to osobiście Zbigniew Ziobro. Wtedy zarzucano mu, że robi sobie kpiny i zataja nazwiska. Popłoch po prawomocnym wyroku sądu wskazuje, że to są autentyczne listy poparcia. Nie ma na nich nazwisk z tej prostej przyczyny, że nikt niczego nie podpisywał!

Wielu niechętnych Polsce polityków na Zachodzie przekonywało, że przyjęcie Polski do Unii i NATO to karygodny błąd, bo Polacy od stuleci dowodzą, że nie potrafią rządzić się samodzielnie, że wystarczy zostawić ich samym sobie, by pogrążyli się w anarchii i doprowadzili kraj do ruiny. Dziś PiS i jego apologeci na głowie stają by dowieść, że nieprzyjaciele Polski mają rację i spokój w tej części świata zapanuje dopiero wtedy, gdy rozwydrzonych nadwiślańskich barbarzyńców powierzy się pieczy Rosjan.

Jedynką w Krakowie Schetyna uczynił pomysłodawcę pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Cieszącą się ogromnym poparciem p. prezydent Łodzi zwerbował nie po to, by korzystać z jej doświadczenia i słuchać rad, lecz w charakterze figuranta, więc mu uprzejmie  podziękowała. Można sobie wyobrazić lepsze dowody geniuszu?

Dodaj komentarz


komentarzy 9

 1. Na listach Pomorza Zachodniego między 5 a 8 miejscem znajdzie się ” xxx” Napieralski, a może dostanie dwójkę?. Jeszcze pełne listy nie zostały ogłoszone, ale tych z dziesiątki nikogo nie znam. tzn. nie znam ich żadnych osiągnięć.

  Z mojego okręgu jedynką będzie Nitras. Znam go z tego, że w RFN na autostradzie zawrócił „pod prąd”, ale policja szybko sztukę wyłapała. No i ostatnio Kuchciński pozbawił go części wynagrodzenia. Ale to nie jest powód by dać mu  głos.

   
  ~ Małpa ~
  Małpy skaczą niedościgle,
  Małpy robią małpie figle,
  Niech pan spojrzy na pawiana:
  Co za małpa, proszę pana!

  Jan Brzechwa

  Niech pan spojrzy na pawiana – co za poseł, proszę pana!!

  1. Ja tam na niebywale Napieralskiego nie dam złego słowa powiedzieć. To jemu udało się odzyskujące dzięki Olejniczakowi SLD z powrotem zmarginalizować. Dzieła dokończył tow. Miller. Napieralski jest więc co najmniej tak sprawny jak Schetyna. I właśnie dlatego został umieszczony na liście — Schetynie nie zaszkodzi. A ci, których zaproponowała Zdanowska najwidoczniej mogli, więc ją olał. Tyle, że w przeciwieństwie do Nitrasa, Nemanna, Nowackiej, Zdanowska ma jaja. Popraw mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że nie ma obowiązku stawiać krzyżyka przy nazwiskach zaczynających się na ‚N’. Kiedyś ktoś twierdził, że lepiej być zerem niż Millerem, teraz słyszałem, że lepiej być kutasem niż Nitrasem i baranem niż Neumannem. Ale nie wiem czy to prawda.

   1. Stawiam na barana, jest o wiele lepszy i zjadliwszy 🙂

    Ciekawostek trochę się mnoży https://wiadomosci.wp.pl/afera-z-lotami-marka-kuchcinskiego-grupa-ochronna-pedzi-na-lotnisko-6408840768592001a A dla niepełnosprawnych cieniutko, cieniutko. Za to sprawni dostają, dostają nadmiernie.

    Tak jak ci https://www.money.pl/gospodarka/ksieza-na-sluzbie-zatrudnieni-sa-w-policji-w-strazy-pozarnej-a-nawet-wsrod-pogranicznikow-6408519469570177a.html

    1. A co w tym dziwnego? Ja też odwożę żonę na dworzec gdy gdzieś jedzie i odbieram z dworca gdy wraca. A to przecież jest sam marszałek! W sejmie wie co ma robić, wyłączanie mikrofonu ma w małym paluszku, instrukcje dostaje na bieżąco, a w obcym sobie otoczeniu lotniska musi mieć kogoś, kto mu powie co robić, który samolot, kiedy wsiąść, kiedy wysiąść, gdzie iść…

     1. Jako opłatę Kuchciński wpłacił „karę” na Caritas i Fundację E.Błaszczyk 15 tys. zł. Już wiadomo o ok.100 takich wyjazdach. On w swojej tępocie chyba nie liczy jazd borowików. Nie mówiąc już o tym, że jeden taki lot to może być parę(naście?) tysięcy. Może on do samolotu zakłada strój szejka? 🙂

      Czy to już początek kryzysu? https://www.money.pl/gospodarka/indeks-pmi-najgorsza-aktywnosc-przemyslu-od-szesciu-lat-zly-zwiastun-dla-gospodarki-6408794010306177a.html

      http://wyborcza.pl/7,75398,25047195,afera-knf-jak-komisja-przeplacila-za-swoja-siedzibe.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

      „Wyborcza” ujawnia: kontrola NIK potwierdziła, że nowa siedziba Komisji Nadzoru Finansowego została wynajęta z ogromną szkodą dla skarbu państwa

      „NIK ocenia, że najem budynku przy ul. Pięknej 20 w Warszawie na nową siedzibę Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego był działaniem niecelowym i niegospodarnym. Natomiast użyczenie (tj. oddanie do bezpłatnego używania) Narodowemu Bankowi Polskiemu dotychczas zajmowanych budynków przy ul. Jasnej 8 i 12 w Warszawie było działaniem niegospodarnym” – to jedna z konkluzji inspektorów NIK.

      Kontrola w KNF zakończyła się już w kwietniu, ale raport wciąż czeka na upublicznienie. „Wyborcza” dostała dokument nieoficjalnie.

      1. Wyborcza:

       „Zakazanie Dominice Wielowieyskiej publikowania informacji na temat roli, jaką odegrał Adam Glapiński w aferze KNF, oznaczałoby uniemożliwienie wykonywania jej powinności dziennikarskich” – uznał sąd, oddalając wnioski Narodowego Banku Polskiego.

      2. Kuchciński wpłacił kwotę, którą wyliczył prezes.

       Ważniejsze jest co innego, na co trzeba zwrócić uwagę — aferę wykryli dziennikarze. Nie służby państwowe, nie totalna opozycja. Dlatego pierwszą rzecz po wyborach będzie repolonizacja mediów, czyli ich likwidacja.

       W programie „Tak jest” Morozowskiego wystąpił wiceminister Marcin Ociepa z PiS-u i poseł Marek Sowa z PO czy jak to teraz się zwie. Rozmawiano o Kuchcińskim. Sowa mówił o skandalu, kosztach, procedurach,że Kuchciński nie tylko latał, ale także rozliczał kilometrówkę, Ociepa uśmiechał się szyderczo. Oczywiście padł, bo musiał, przykład Tuska, który „też latał”.

       1. Ale przecież nastała „dobra zmiana” i miało być uczciwie …… Niestety, na jakiś społeczny, prawny ład w najbliższej przyszłości nie ma co liczyć.

        Aha.. od nowego roku posłowie dostana podwyżkę 600 zł. Nie można zapominać o ich PRZYWILEJU i wysokości kwoty wolnej od podatku. To 30 000 zł. W kraju jest sporo ludzi, którzy takich dochodów nie osiągają, a od tych niższych dochodów płacą podatki.

        Czy jest partia, która usunęłaby tę (chyba) niekonstytucyjną nierówność? jakiś przyzwoity polityk, który obieca to zrobić, a po wybraniu zrobi?

        Taki JEDEN SPRAWIEDLIWY  jakiego szukano w Sodomie?

     2. Co do odbierania żony z dworca, to jesteś już z tej ginącej, odchodzącej kategorii 100% facetów. Ci młodsi (ok.43%) żyją nadal albo „u mamusi” albo „u rodziców” i nie mają żadnych obowiązków domowych, a często także nie pracują. To taki efekt przejęcia wychowywania przez baby.

      Na moim piętrze (3 mieszkania jeden 30+, drugi 50+)  taki żywot też wiodą.